Meno galerija
TAPYBOS PARODA "RASEINIŲ KRAŠTAS - ŽENKLAI IR SIMBOLIAI"/2016


 

TAPYBOS PARODA

Raseinių kraštas – ženklai ir simboliai

 

 

Spalio 26 d. Raseinių rajono kultūros centro galerijoje įvyko tapybos parodos „Raseinių kraštas – ženklai ir simboliai“ atidarymas.

Parodoje eksponuojami tarptautinio dailės plenero, rugpjūčio mėnesį vykusio Meno centre Padubysio kaime, dalyvių darbai. Nors šiame plenere kūrė įvairių vaizduojamosios dailės sričių atstovai, parodai atrinkti trijų tapytojų iš skirtingų šalių darbai.

Trys šalys, trys savito braižo dailininkai – Ina Dzianishchyk (Baltarusija), Daniel Gromacki (Lenkija) ir Valentinas Varnas (Lietuva) savo kūriniais pabandė savaip interpretuoti plenero temą. Žinoma, nėra lengva drobėje pateikti krašto įvaizdį per labai individualiai suvokiamus aplinkos ženklus. Kiekvienas mūsų tikrovės objektas turi kitą, dažnai paprasta akimi nepastebimą simbolinę prasmę, kuri dažniausiai yra dar svarbesnė už tiesioginę jo reikšmę. Šie simboliai ir ženklai, turėdami tiesiogines sąsajas su praeitimi, šiais mentaliniais ryšiais tvirtai susaisto ir mūsų egzistenciją šiuolaikiniame pasaulyje. Tai yra kodas – jutiminis, spalvinis, emocinis, kurį perpratus, įmanoma pilnai save identifikuoti  visuose mūsų aplinkos  socialiniuose segmentuose.

Tikimės, kad parodos lankytojai sugebės perprasti šį kodą, taip atverdami duris į spalvingą autorių kūrybos pasaulį.

 

Parodos kuratorius:

Arūnas Kazlauskas

 

Projekto rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Raseinių rajono savivaldybė