Naujienos
Paliepių kaimo šventė ,,Kur gimėm, kur augom" jau 9-oji


Paskelbta 2018 06 18

Birželio 9 –ąją Paliepių kaimas atgijo, nes jau devintą kartą vyko, tradicine tapusi, kaimo šventė „Kur gimėm, kur augom“. Į ją susirinko gausus būrys žmonių, kurie gyveno, augo, mokėsi ir tebegyvena mylimuose Paliepiuose! Šventė prasidėjo šventomis Mišiomis Paliepių Šv. Kryžiaus  bažnyčioje, kurių metu kunigas Romualdas Ramašauskas ne tik laimino susirinkusiuosius, bet ir pasakė puikų ir prasmingą pamokslą apie tai, kad didžiausia laimė yra turėti namus į kuriuos galima bet kada sugrįžti. Po šv. Mišių žmonės turėjo galimybę apsilankyti Paliepių krašto istorijos muziejuje ir apžiūrėti jame sukauptą medžiagą: senus fotoalbumus, bažnyčios, tremties ir pokario istorijas, mokinių piešinius.

 

Šventės programa prasidėjo kaimo poeto Alfonso Vaičiulio eilėmis. Šventę vedė Eliza Aputytė ir Tautvydas Čepas. Visus susirinkusiuosius pasveikino kultūrinių renginių organizatorė ir šios šventės sumanytoja Regina Krušinskienė, o kadangi šiais metais kultūros namai švenčia savo veiklos 60 –metį prie sveikinimų prisidėjo ir meno vadovė Vaida Aputytė, kuri tarė padėkos žodžius ne tik kolektyvo moterims už jų laiką ir skambias dainas, bet ir visiems, kurie per visus šiuos metus savo darbais prisidėjo prie kultūros formavimo ir puoselėjimo Paliepių kaime.

Šie metai ypatingi – Lietuva švenčia atkūrimo 100-metį. Ta proga šventės metu būrelis vaikų į dangų leido trispalvius balionus ir kiekvienas sakė linkėjimą savo šaliai: kad ji išliktų didelė ir graži, kad būtų kupina meilės ir laimės. Vaikų lūpomis skambėjo nuoširdžiausi ir tyriausi linkėjimai.

Malonias akimirkas ir skambias dainas žiūrovams dovanojo ne tik Raseinių r. KC Paliepiuose moterų vokalinis ansamblis ir duetas (vad. V. Aputytė), bet ir svečiai Raseinių r. KC Butkiškėje kaimo kapela (vad. A. Bautronis). Visų žvilgsnius prikaustė nuostabūs Raseinių r. KC Katauskiuose šokių kolektyvo „Atgaiva“ (vad. L. Balserienė) šokiai. O kai suskambo daina „Šokis ant būgno“, kurią atliko Eliza ir Kamilė, padedant Vaidai ir būgnus mušančiam Matui, nuaidėjo patys skambiausi plojimai! Taip pat norime pasidžiaugti, kad šventėje dalyvavo poetas Juozas Mickevičius, kuris dovanojo mums savo eiles bei mūsų kaimo poetas Alfonsas Vaičiulis, kuris ne tik skaitė savo kūrybos eiles, bet ir papasakojo apie iš Paliepių kilusius, daug pasiekusius ir nusipelniusius Lietuvai, asmenis, kuriais galime didžiuotis!

 

Sveikinimų žodžius tarė Paliepių kaimo bendruomenės pirmininko pavaduotoja Vilma Stašinskienė, kuri ne tik pasveikino visus su šia gražia švente, bet ir įteikė padėkas asmenims, kurie savo noru prisideda prie kaimo gražinimo. Džiugu, kad šventėje dalyvavo ir sveikinimų žodžius tarė čia gimę, augę, o dabar ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai L. Bielskis, J. Vazgys. O geros nuotaikos ir prasmingų darbų linkėjo Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Bautronis.

 

Šventei artėjant link pabaigos kultūrinių renginių organizatorė Regina Krušinskienė nuoširdžiai padėkojo visiems prisidėjusiems prie šios šventės kūrimo, nes net mažiausi darbai turi ypatingą galią! Ir toliau visus kvietė neišsiskirstyti ir linksmybes tęsti dūzgėse grojant Raseinių r. KC Girkalnyje gyvo garso grupei „Retro“ (vad. K. Klikna). Na, o šventės pabaigą vainikavo fejerverkai!

 

Teksto autorė:

Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Paliepiuose Regina Krušinskienė

Teksto nuotraukos Sigitos Venclovienės ir Jono Vazgio