Naujienos
Edukacija užsieniečiams Šiluvoje


Paskelbta 2019 03 18

Šiluvos gimnazija nuo 2018 metų dalyvauja Tarptautiniame Erasmus+ projekte „Be Buddy NOT Bully“. Dalyviai - 5 valstybių mokiniai iš  Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos, Ispanijos bei Lietuvos - Šiluvos gimnazijos. Šiemet, kovo 3 - 8 dienomis svečiai užsieniečiai ir šiluviškiai programą vykdė Šiluvoje. Iš viso projekte dalyvavo 38 projekto dalyviai. Šiluvos gimnazijos mokytojos Indrė Jagminienė - projekto koordinatorė Lietuvoje bei projekto veiklos organizatorė Angelė Galinaitienė pakvietė ir RRKC Šiluvoje kultūrinių renginių organizatorę Birutę Greicienę prisidėti prie edukacinės programos rengimo svečiams. Kovo 4 d. svečiams, vaikus lydintiems mokytojams bei šiluviškiams projekto dalyviams buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas. Renginįkurį vedė Birutė Greicienė. Užsiėmimo metu programos dalyviai buvo supažindinti su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais. Užsiėmimo metu mokiniai ir suaugę su užsidegimu darė Užgavėnių kaukes.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Kovo 5 d. – Užgavėnių dieną, visi projekto dalyviai ir svečiai su savo pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvavo Užgavėnių šventėje, kuri vyko Turgaus aikštėje  Šiluvoje. Svečiai ne tik stebėjo šventę, bet ir patys joje dalyvavo. Po šurmulio Turgaus aikštėje užsieniečiai ir Šiluvos gimnazijos atstovai, kiti projekto dalyviai  dalyvavo dar vienoje Užgavėnių tradicijoje – persirengėlių vaikštynėse po miestelį. Kadangi susidarė tikrai didelis persirengėlių būrys, tai aplankėme tik didesnes erdves turinčias įstaigas: Šiluvos seniūniją, Jono Pauliaus II –jo Piligrimų centrą, Informacinį centrą ir muziejų. Tiek Šiluvos seniūnijoje, tiek kitose įstaigose svečiai buvo labai svetingai sutikti, pavaišinti karštais blynais bei visokiais saldumynais. Šiluvos seniūnijos darbuotojos ir vienuolės trumpai pristatė savo įstaigų veiklą, su vaikštynių dalyviais maloniai bendravo, šmaikštavo.

Dėkoju Šiluvos gimnazijos mokytojoms Indrei Jagminienei,  Angelei Galinaitienei  už galimybę dalyvauti projekte. Džiaugiuosi gražiu Šiluvos gimnazijos ir RRKC Šiluvoje bendradarbiavimu.

 

Teksto autorė:

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kultūrinių renginių organizatorė Birutė Greicienė.

Teksto nuotraukos B.Greicienės