Naujienos
Kovo 11-oji Šiluvoje


Paskelbta 2018 03 13

Raseinių rajono kultūros centro projektas „Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai“ Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją persikėlė į Šiluvą. Čia su nedideliais pakeitimais buvo atliktas performansas, pirmą kartą pristatytas Raseiniuose vasario 16-tą dieną.

 

Žinoma, kita erdvė padiktuoja savo kūrybinius sprendimus, pagrindiniu meninės akcijos akcentu tapo mūsų vėliavos spalvomis apšviesta Šiluvos koplyčia, kuri atrodė tikrai įspūdingai. Įkyriai merkiantis lietutis nesutrukdė gana gausiai susirinkusiai publikai įvertinti kultūros centro darbuotojų, kolektyvų  ir svečių  pastangas, kuriant pakilią ir šventinę atmosferą šių metų mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje.

 

Pasibaigus renginiui,  žiūrovai gali ramiai išsiskirstyti,  tuo tarpu organizatoriai lieka su savo mintimis ir vertinimais – kas pavyko gerai, ką  reikėtų keisti ir tobulinti. Toks yra kiekvienas kūrybinis procesas – ieškojimų ir atradimų kelias, neįmanomas be savianalizės ir žvilgsnio į ateitį. Visada  labai svarbi yra aplinkos ir  renginio dermė – ar jis harmoningai įsikomponuoja į esamą erdvę. Šiluvos atveju tai yra ypatingai jautrus klausimas – sakralumu persmelkta  miestelio aura nustato tam tikras estetikos taisykles, į kurias reikia atsižvelgti, priešingu atveju jautresnis stebėtojas gali pajusti  disonansą tarp to kas vyksta ir aplinkos, spinduliuojančios visai kitą energiją. Tai jau yra daug  gilesni kultūrinės veiklos aspektai, kuriuos kiekvienu atveju reikia pajusti, įvertintinant šių abstrakčių, neapčiuopiamų  sąveikos laukų  ribas.

 

Dėkojame Šiluvos seniūnui Juozui Šlepui, kultūros specialistei Birutei Greičienei ir visai bendruomenei už paramą ir šiltą priėmimą!

 

Projekto pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.

 

Teksto autorius:

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas