Naujienos
Linksmai šventėme Užgavėnes


Paskelbta 2019 03 06

Užgavėnės – šventė, švenčiama žiemos ir pavasario sandūroje, kai žiema užleidžia vietą pavasariui. Todėl ją reikia švęsti iki soties privalgius blynų ir kitų skanumynų, išradingai, linksmai, nes rytojaus dieną prasideda Gavėnia – net 7 savaites trunkantis rimties ir pasninko laikas prieš Šv. Velykas. Viena iš Užgavėnių šventės ypatybių yra persirengėlių eitynės per kaimus, miestelius, dovanojant visiems gerą nuotaiką. Todėl kovo 5 d. Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje darbuotojos ir saviveiklininkės, persirengę įvairiais personažais, leidosi į kelią. Linksmoji komanda apsilankė Paupyje, kur dalyvavo Užgavėnių šventėje, vykusioje Raseinių V.Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkciame centre. Uch, kaip visiems buvo linksma suktis rateliuose, dūkti su Viduklės linksmuolėmis!

 

Vizitas Paupyje buvo tik pradžia. Grįžusios į Viduklę, šauniosios linksmuolės lankė miestelio gyventojų namus. Ne visi galėjo dalyvauti šventėje, vykusioje prie Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje, tad šventė pati atėjo pas juos. Buvo gera matyti žibančias senolių, vaikų, suaugusių vidukliškių akis.

 

Grįžę iš miestelio, moterų ansamblio „Ringė“ ir vaikų ansamblio dainininkai dainavo Užgavėnių šventėje, vykusioje prie Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje.

 

Vidukliškiai linksmai ir triukšmingai išvarė žiemą! Laukiame pavasario, bet tikime, kad ji, atėjus laikui, sugrįš.

 

Sudie, žiema! Sveikas, pavasari!

 

Teksto autorė:

Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Aiva Gailienė

Teksto nuotraukos L.Matelienės ir J.Mačiulienės