Naujienos
Sėkmė respublikiniame konkurse „Lietuvos paukščiai 2018“

Paskelbta 2018 04 23

Šiemet ir vėl buvo organizuotas respublikinis pradinių klasių piešinių ir nuotraukų konkursas „Lietuvos paukščiai 2018“ . Konkurso organizatoriai kvietė vaikus domėtis Lietuvos paukščiais, pažvelgti į juos menininkų akimis. Šiais metais konkurso organizatoriai sulaukė per 350 vaikų piešinių ir 50 nuotraukų iš visos Lietuvos. Tarp laimingųjų yra ir trys Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinės: Astrėja Vaitkevičiūtė, Medėja Vaitkevičiūtė ir Agnieška Aukštakytė. Astrėja Vaitkevičiūtė pripažinta geriausia pirmų klasių grupėje. Ji ir vėl laimėjo I vietą. Medėja Vatkevičiūtė užėmė II vietą. Agnieškai Aukštakytei įteikta padėka už kūrybiškumą.

plačiau
 
Raseinių džiazas

Paskelbta 2018 04 23

Pagaliau prasidėjo jau ketvirtasis „Urban Art“ festivalis, kurį Raseiniuose įgyvendina Raseinių rajono kultūros centras. Šiais metais renginys prasidėjo balandžio 12 d. puikiu grupės „Brave Noises“ koncertu Raseinių autobusų stotyje. Šiemet projektas bus dar įdomesnis ir įspūdingesnis, bus daug netikėtų ir įdomių įvykių. Sekite informaciją portale www.raseiniukulturoscentras.lt ir fb paskyroje „Prabylančios miesto erdvės“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

plačiau
 
Padėkos žodžiai Raseinių rajono Kultūros darbuotojams

Paskelbta 2018 04 17

Minint Tarptautinę Kultūros darbuotojų dieną (balandžio 15 d.) į bendrą susibūrimą profesinės dienos proga Atviros Jaunimo Erdvės salėje susirinko gausus būrys Raseinių rajono Kultūros darbuotojų. Visiems susirinkusiems sveikinimo ir gilios padėkos žodžius tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Linksma koncertine programa Kultūros darbuotojus pasveikino Raseinių meno mokyklos kolektyvas.

plačiau
 
Kultūros diena chorui ,,ŠATRIJA” - ypatinga diena!

Paskelbta 2018 04 17

Raseinių rajono kultūros centro mišriam chorui ,,ŠATRIJA” balandžio 15 – oji  ypatinga diena! Simboliška, kad Kultūros dieną vykusi chorų atranka į 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, atnešė tiek džiaugsmo chorui. Respublikinė komisija, išklausiusi atliekamus kūrinius, liko ne tik patenkinta kolektyvo pasirengimu ir pakvietė atvykti į tradicinę Lietuvos dainų šventę, bet ir ,,pakėlė“ choro prieš metus įgytą II-ąją kategoriją – į I-ąją - pačią aukščiausią kategoriją. Mums tai buvo didžiulė staigmena. Esame laimingi iki mėnulio ir dar toliau!

plačiau
 
Vydūno metų projektas. Premjera jau spalio mėnesį

Paskelbta 2018 04 16

2018 metais minime filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) 150-ties metų gimimo sukaktį. Šie metai Lietuvoje pažymimi jubiliejui skirtais renginiais. Raseinių rajono kultūros centras Vydūno metų  programai  parengė projektą, kuris primins  mažiau visuomenei žinomą šios iškilios asmenybės literatūrinį palikimą.  Vienos iš jo romantinių dramų – „Lietuvos pasakėlė“,  išleistos Tilžėje 1913 metais  pagrindu,  bus kuriamas muzikinis spektaklis.

plačiau
 
Atvelykio šventė Nemakščiuose

Paskelbta 2018 04 11

Margas, spalvingas, tradicijomis ir papročiais apipintas Šv. Velykų laikas. Pavasarį kviečianti, gyvybę ir derlingumą skatinanti šventė – Velykos – mūsų kalendorinių švenčių rate trunka ilgiausiai, prasidėjusi Verbų sekmadieniu, užbaigiama Atvelykiu. Atvelykis, Vaikų Velykėlės, Mažosios Velykėlės švenčiamos taip pat linksmai ir gyvybingai, kaip ir Velykos. Šeimininkės vėl dažo kiaušinius, kepa pyragus, vaikai daužo ir ridena margučius. Puoselėjant senąsias Velykų šventės tradicijas Nemakščiuose buvo surengta Atvelykio šventė.

 

plačiau
 
Edukacinė valandėlė - Velykų mugė Paliepiuose

Paskelbta 2018 04 06

Prieš pat Šv. Velykas, kovo 24 d., Raseinių rajono kultūros centre Paliepiuose vyko edukacinė valandėlė – Velykų mugė. Ši mugė, kaip ir daugelis renginių, taip pat skirta paminėti Lietuvos 100-metį. 

plačiau
 
Raseinių rajono liaudiškų šokių kolektyvų peržiūra Ariogalos kultūros namuose

Paskelbta 2018 03 27

Kovo 25 d. Ariogalos kultūros namuose vyko Raseinių rajono liaudiškų šokių kolektyvų peržiūra.

Prasidėjo respublikos šokių kolektyvų pirmosios atrankos į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, kuri įvyks šių metų vasarą Vilniuje. Pati pradžia bus Kaune, birželio 30 d., kur ir pradėtos rengti 1924 m. pirmosios Lietuvos dainų šventės. O jau liepos 1-ają šventė persikels į Vilnių kur įvairiausių žanrų pasirodymai vyks iki pat Liepos 6-osios. Liepos 5 d., šokių dienos, paruoštą repertuarą pristatė Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gynėvė“ ( vad. Laura Liaskauskienė) ir Ariogalos gimnazijos jaunuolių šokių grupė „Mozaika“ (vad. Marytė Kvietkuvienė).

plačiau
 
Kovo 24 d. šurmulys Sujainiuose

Paskelbta 2018 03 27

Kovo 24 dieną, prie Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose, šurmuliavo linksmai nusiteikusios Sujainių moterų šokių kolektyvo „Banga“ šokėjos. Šokių kolektyvas, vadovaujamas L. Balserienės, išvyko į  Šaukėnų kultūros ir amatų centrą (Kelmės r.) į šiuolaikinio šokio festivalį - konkursą ,,Šokio fiesta 2018“. Šokių kolektyvas „Banga“ festivalyje – konkurse tapo respublikinio šokių festivalio – konkurso ,,Šokio fiesta 2018“ laimėtoju.

plačiau
 
Tapkite KULTŪROS PILIGRIMAIS ir Raseinių rajono kultūros centro rėmėjais

Paskelbta 2018 03 21

Maloniai kviečiame Jus paskirti 2 proc. paramą  Raseinių rajono kultūros centrui. Surinktos lėšos papildomai prisideda prie įvairių kultūrinių projektų įgyvendinimo, meno kolektyvų veiklos palaikymo.

 

plačiau
 
Raseiniškiai pasiekė aukščiausios valgomosios verbos rekordą

Paskelbta 2018 03 14

Šeštadienį, kovo 3 d., Vilniaus Kaziuko mugėje siautė raseiniškiai. Pačioje mugės širdyje - Rotušės aikštėje – buvo įsikūręs šiluviškių kiemelis, kur Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“, kultūros darbuotojai iš visos Lietuvos ir net užsienio atplūdusiems mugės svečiams pristatė Šiluvą – mažąją Lietuvos kultūros sostinę, kurios šūkis „Tapkite kultūros piligrimais“.

Šiluviškių kiemelyje buvo galima įsitikinti, kad Šiluvoje galima ne tik melstis, bet ir pajusti išskirtinę kultūrinės, edukacinės, pramoginės veiklos grožio ypatumus.

plačiau
 
Kovo 11-oji Šiluvoje

Paskelbta 2018 03 13

Raseinių rajono kultūros centro projektas „Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai“ Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją persikėlė į Šiluvą. Čia su nedideliais pakeitimais buvo atliktas performansas, pirmą kartą pristatytas Raseiniuose vasario 16-tą dieną.

 

plačiau
 
Padėkos renginys ,,Mūsų darbai tau, gimtine“ Plikiuose

Paskelbta 2018 03 13

Kovo 10 dieną RRKC Plikiuose įvyko padėkos renginys, skirtas kovo 11-ąjai paminėti. Renginio rėmėjas visuomeninė organizacija kaimo bendruomenė „Gynėvė“. Į šventę atvyko Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Bautronis, Čekiškės parapijos klebonas Gintautas Kabašinskas,  gausus svečių ir bendruomenės narių būrys.  Šventės metu buvo įteiktos padėkos tiems, kurie savo veikla prisideda prie Plikių kaimo gražinimo ir klestėjimo. Taip pat nepamiršta  jau kelintus metus besitęsianti  tradicija, kai už gerus darbus, už gimto krašto puoselėjimą įteikiamos ne tik padėkos, bet ir Lietuvos vėliavos.

plačiau
 
Kovo 11-oji Ariogaloje

Paskelbta 2018 03 13

Labai gražiai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo -  Kovo 11 - osios dieną ariogaliečiai.

Minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo klebonas kunigas Gintautas Jankauskas. Visi kartu sugiedojome Lietuvos himną.

plačiau
 
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas „Mano žemė – Lietuva“ Sujainiuose

Paskelbta 2018 03 13

„Kovo 11-oji buvo laisvės gležnutės pradžia,
Dabar — valstybės gražiausioji šventė.
Pakilę iš pančių, prabudę nakčia,
Nepavarkime Laisvėj gyventi!“

 

Šiais žodžiais prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas „Mano žemė – Lietuva“ Sujainiuose.

plačiau
 
,,100 dainų Lietuvai" Gruzdiškėje

Paskelbta 2018 03 13

Sužavėtos RRKC kultūrinių renginių organizatorės Betygaloje Janinos Baltkojienės idėjos skirti ,,100 dainų Lietuvai", kultūrinių renginių organizatorė Gruzdiškėje Inga Vasiliauskienė, RRKC Gruzdiškėje meno vadovė Gražina Grabienė, KB ,,Gruzdiškė" bendruomenės pirmininkė Genovaitė Kveselienė ir kapelos vadovė Regina Petrauskienė nusprendė  tokią šventę suorganizuoti ir Gruzdiškėje.

plačiau
 
Nemakščių seniūnijos gyventojai, kartu su visa Lietuva minėjo Kovo 11-ąją

Paskelbta 2018 03 12

Nemakščių seniūnijos gyventojai, kartu su visa Lietuva minėjo šią reikšmingą dieną Nemakščių  Martyno Mažvydo gimnazijoje, kur vyko šventinis  minėjimas - koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

plačiau
 
RRKC Šiluvoje lankėsi JAV am­ba­sa­dos Lie­tu­vo­je kul­tū­ros ata­šė Alt­hea Caw­ley-Murph­ree

Paskelbta 2018 03 09

Raseinių kultūros cente Šiluvoje lankėsi JAV am­ba­sa­dos Lie­tu­vo­je kul­tū­ros ata­šė Alt­hea Caw­ley-Murph­ree. Vyko nuoširdus bendravimas, supažindinimas su Šiluva ir joje vykdoma kultūrine veikla bei galimybes dėl kultūrinio bendradarbiavimo su lietuvių išeivių kolektyvais JAV.

plačiau
 
Raseinių rajono kultūros centre įgyvendinamas projektas „Atrask save“

Paskelbta 2018 03 02

Projektas „Atrask save“ siūlo didelę paslaugų įvairovę visiems darbo, mokymosi ir praktikos galimybių ieškantiems jauniems žmonėms.Tu turi unikalią galimybę įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą, išbandyti ir atrasti tas veiklos sritis, kurios labiausiai atitinka tavo gebėjimus ir, svarbiausia, norus.

plačiau
 
Dainuojanti Lietuva Ariogaloje

Paskelbta 2018 02 28

Vasario 25 d. Raseinių rajono kultūros centre Ariogaloje įvyko tradicinė rajoninė vokalinių ansamblių, solistų, duetų, tercetų, kapelų šventė  ,,Dainuojanti Lietuva''. Tai buvo nuostabi  šventė. Kultūros namų salė vos sutalpino visus svečius, žiūrovus ir saviveiklininkus.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis