Naujienos
Muzikinis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metis kartu su ,,Dubysa“

Paskelbta 2018 02 27

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Raseinių rajono kultūros centro kaimiškos muzikos kapela ,,Dubysa“ dalyvavo jubiliejaus renginyje Kalnujuose.

plačiau
 
Dailės studijos mokiniai pasitiko Lietuvos atkūrimo šimtmetį

Paskelbta 2018 02 23

Dailės studijos mokiniai pasitiko Lietuvos atkūrimo šimtmetį savo kūrinių paroda „Piešiu Lietuvai“ kultūros centro II aukšto fojė bei akcija „Šimtas paukščių“, kuriai ruošėsi kelias savaites. Tai džiaugsmingas mažųjų menininkų įsiliejimas į didelių renginių, skirtų paminėti Lietuvos gimtadienį, visumą.

 

 

 

 

 

 

 

plačiau
 
Raseiniškiai Vilniuje vyksiančioje Kaziuko mugėje – sieks rekordo

Paskelbta 2018 02 23

Pirmasis, pavasarį pranašaujantis renginys – Kaziuko mugė. Šiandien Raseinių rajono delegacija lankėsi Vilniuje, kur buvo aptariamas jau 415 kartą vyksiantis renginys – Kaziuko mugė. Ši, ilgametes tradicijas turinti šventė, šiemet skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui. Programa įspūdinga ir prie jos kūrimo prisidės mūsų raseiniškiai. Raseinių rajono savivaldybė sieks rekordo – gamins didžiausią Lietuvoje saldžiąją verbą, kuri bus puošta įvairiausiais meduoliais. Planuojama, kad saldžioji verba turėtų būti 6 m. aukščio. Smagiausia, kad šventei pasibaigus, meduolius nuo rekordinės verbos bus galima suvalgyti.

 

 

plačiau
 
100 - asis Lietuvos Valstybės atkūrimo gimtadienis Nemakščiuose

Paskelbta 2018 02 21

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena. Ji jungia dabartį su praeitimi, primena visas laisvės kovas, simbolizuoja valstybės nepriklausomybę ir jos pasiekimus. Šią reikšmingą Lietuvai datą minėjo ir Nemakščių seniūnijos bendruomenė. Tądien kupini pakylėtos nuotaikos, šiltų bendrystės jausmų, gausus būrys bendruomenės narių susirinko į šventę Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje.

plačiau
 
Projektas „Lietuvos valstybės metraštis“

Paskelbta 2018 02 19

Šių metų meninė akcija „Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai“ pirmą kartą parodyta iškilios mūsų valstybės šimtmečio šventės – Vasario 16–osios vakarinėje programoje Žemaičio aikštėje. Dar kartą meninę akciją „Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai“ galėsime pamatyti Šiluvos aikštėje kovo 11 d. 19 val. Tikimės, kad šioje vietoje performansas „suskambės“ visai kitaip, pasipildydamas naujomis spalvomis ir emocijomis.

plačiau
 
Įteikti Garbės ženklo, ,,Auksinės lūšies" ir ,,Žemaičio" apdovanojimai

Paskelbta 2018 02 19

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės Raseiniuose metu buvo įteikti Garbės ženklai ir jau tradiciniais tapę ,,Auksinės lūšies" ir ,,Žemaičio"  apdovanojimai asmenims už Raseinių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

 

plačiau
 
Linksmosios Užgavėnės

Paskelbta 2018 02 19

Linksmiausia Žiemos šventė Užgavėnės vėl sutraukė didelę minią žmonių į Raseinių rajono kultūros centro kiemelį, kuriame sunku pajusti autentišką šios senos, tradicinės šventės dvasią, tačiau tam tikros apeigos: blynų valgymas, persirengėlių dūkimas, Užgavėnių dainos, Morės deginimas leidžia nors truputėlį prisiliesti prie šių tradicijų. Mūsų visuomenė myli savo kolektyvus, yra pripratę sutikti šventes sėsliai, šalia savo namų,  kartu su šeimomis, todėl  šventės organizatoriai (RRKC darbuotojai) siekia, kad mūsų bendruomenė jaustųsi saugiai, patogiai, gerbtų ir didžiuotųsi mėgėjų menu, kurį puoselėja pačių žiūrovų artimieji, giminaičiai, draugai ir bičiuliai. 

plačiau
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui proginiai atvirlaiškiai

Paskelbta 2018 02 15

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Raseinių meno mokyklos dailės 2 klasės mokiniai  ir mokytoja Renata Lauraitytė sukūrė proginius atvirlaiškius, kuriais bus pasveikinti raseiniškiai atvykę į vasario 16 d. 19 val. į meninę akciją Raseinių miesto Žemaičio aikštėje.

plačiau
 
„Tautos atsilukštinimas" Katedros aikštėje

Paskelbta  2018 02 12

Vidurvasary, Vilniuje, vyks vienas  didžiausių Valstybės šimtmečio minėjimo renginių - Dainų šventė „Vardan tos...", ilgiau kaip savaitė trunkanti  ir stipriai įsitvirtinusi  Lietuvos kultūroje.

Dalyvauti Dainų šventės Teatro dienoje ruošiasi 100 Lietuvos mėgėjų teatrų (57 suaugusiųjų, 33 vaikų ir jaunimo, 10 lėlių), kurių pasirodymus bus galima išvysti Bernardinų sodo scenose, Katedros aikštėje. Praėjusią savaitę buvo atrinkti ir paskelbti tik septyni mėgėjų teatrai, kurie pasirodys finalinėje teatro dienos dalyje, Katedros aikštėje, tarp kurių patenka ir Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras "Braižas" (rež. Jolanta Šimaitienė). 

plačiau
 
Teatro "Braižas" aktoriai prisideda prie pasaulį vienijančios akcijos ir kviečia

Paskelbta 2018 01 25

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras "Braižas" jungiasi ir kviečia solidarizuotis bei prisidėti prie šios visą pasaulį vienijančios akcijos #WeRemember (#MesPrisimename), kuri yra skirta Holokausto aukoms pagerbti ir atminti, o tuo pačiu - plačiai paskleisti žinutę, kad tai negali pasikartoti nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei. 

 

plačiau
 
Užgavėnės Plikiuose

Paskelbta 2018 02 14

Vasario 13 d. Raseinių rajono kultūros centre Plikiuose vyko tradicinė Užgavėnių šventė. Visi susirinkusieji triukšmingai atsisveikino su žiema. Vieną nuotaikingiausių metų švenčių pradėjo Užgavėnių persirengėliai – elgetos, raganos, būrėjai ir kt., kurie Plikių kaimo gyventojus sukvietė į žiemos išvarymo šventę.

plačiau
 
Šiluva pradėjo mažosios kultūros sostinės kelionę „Tapkite kultūros piligrimais“

Paskelbta 2018 01 23

Žiemišką šeštadienio popietę, minias tikinčiųjų sutraukianti mažoji Šiluva, sausio 20 d., kartu su Raseinių krašto gyventojais, šiluviškiais ir garbingais svečiais oficialiai pradėjo mažosios kultūros sostinės metų kelionę. Šiluva ryžtingai, kūrybiškai priėmė nuo Kauno apskrities nešti šią garbingą vėliavą. „Tapkite kultūros piligrimais“  -  tokia misija buvo perduota atvykusiems į šventę ir bus patikėta kiekvienam šiais metais užsukančiam į šią ypatingą Lietuvos vietą.

plačiau
 
Skelbiamas konkursas

Paskelbta 2018 01 23

Skelbiamas Raseinių krašto logotipo ir antspaudo sukūrimo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Eskizinius  projektus prašome pateikti iki š.m. sausio 31 d. 21.00 val.  

Visa informacija ir konkurso nuostatai >

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Minėjome Lietuvos laisvės gynėjų dieną

Paskelbta 2018 01 16

1991 m. sausio 13 d. įsirašė į Lietuvos istoriją, kuri kiekvienais metais bus nepamirštama, minima, suburianti ir priverčianti mus bent trumpam stabtelti mintyse pergalvojant koks trapus žmogaus gyvenimas ir trapi Tėvynės laisvė.

Dar kartą į 2018 m. sausio 13 d. minėjimo akimirkas visus grąžina mūsų informacijos rėmėjų užfiksuotos akimirkos. Pažiūrėkime.

plačiau
 
Choras „Polifonija" Šiluvoje

Paskelbta 2018 01 15

Paskutinę minutę „Šiluva - mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018" atidarymo šventės organizatorius pasiekė džiugi žinia, kad sausio 20 d. 14 val. Šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Gimino bazilikoje giedos vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų - Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirigentas Tomas Ambrozaitis).

 

Maloniai kviečiame atvykti į Lietuvos mažąją kultūros sostinę - Šiluvą ir sudalyvauti oficialiame atidaryme. Šventės programa >

 

Raseinių rajono kultūros centro informacija

 
 
Apdovanojimų lietus

Paskelbta 2018 01 08

Po ilgo laukimo Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinius pasiekė diplomai iš trečiojo respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Peizažas- rudens spalvos“(2017).

Spalvingiausi ir originaliausi rudens peizažai buvo išsiųsti į konkursą, kurį organizavo menų studija „Linksmos Spalvos“.

Džiugu, kad vertinimo komisija atrinko net šešis Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos piešinius, kurie kartu su geriausiais respublikos mokinių peizažais buvo eksponuojami Vilniuje. 

plačiau
 
Sausio 13-osios dienos renginiai

Paskelbta 2018 01 03

Minėdami sausio 13-ąją, siekiama bent trumpam grįžti į istoriją, kuri skaudi prisiminimuose, bet kupina vilties būti įskiepyta mūsų ateinančioms kartoms: ginti, mylėti, saugoti savo laisvą Tėvynę.

Būkime kartu minėdami Lietuvos laisvės gynėjų dieną Raseinių mieste ir rajone.

 

 

plačiau
 
Lietuvos kultūros taryba finansuoja tris Raseinių rajono kultūros centro projektus

Paskelbta 2018 01 02

Lietuvos kultūros tarybai baigiant skelbti pirmojo 2018 m. Finansavimo konkurso rezultatus, geros naujienos pasiekė ir Raseinių rajono kultūros centrą (RRKC). Sėkmingai komisijos įvertinti  ir dalinis finansavimas bus skirtas trims projektams: 

"Prabylančios miesto erdvės. Urban Art".

"Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai".

                                                  Muzikinio spektaklio pagal Vydūno dramą "Lietuvos pasakėlė" pastatymas.

plačiau
 

Paskelbta 2017 12 20

Tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti šventes be laimės. Tos, kuri dovanoja džiugias emocijas, išgyvenami teigiamai jausmai, ypatinga būsena, ramybė.... Pamenate, kaip per Raseinių miesto eglės įžiebimo šventę vedantieji - du angelai, vis bandė suprasti kas yra laimė. Pratęsdama šią mintį IĮ "Rastelevizija"  apklausė Raseinių krašto gyventojus kaip jie supranta laimę. Pažiūrėkime reportažą...

 

 
 
Keliaujanti teatralizuota programa

Paskelbta 2017 12 18

Įžiebus pagrindinę Raseinių miesto kalėdinę eglę šventinė nuotaika pasklido po visą Raseinių rajoną. Miestelių ir kaimų gyventojams Raseinių rajono kultūros centro darbuotojai  šiais metais paruošė bendrą teatralizuotą koncertą ,,Fionos ir Šreko pirmosios Kalėdos'', kurį dovanojo eglės įžiebimo metu. Susirinkusieji džiaugėsi ir dėkojo organizatoriams už atvykimą į jų gyvenvietes bei nuotaikingą, šmaikščią, muzikinę programą.

Šventinis koncertas jau nuskambėjo ir žaliaskarės jau spindi:

Šiluvoje - nuotraukos > , Kaulakiuose - nuotraukos > , video > , Girkalnyje - nuotraukos > , Ariogaloje, Butkiškėje, Viduklėje, Sujainiuose - nuotraukos >

Ši šventinė programa dar bus parodyta:

Paliepiuose - 20 d. 15.30 val.

Gėluvoje -21 d. 17.00 val.

Rasienių rajono kultūros centro informacija

Nuotr. V. Judicko

 
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis