Naujienos
Akimirkos iš RUDENS BENDRYSTĖS SODO šventės

Paskelbta 2017 09 22

Pirmasis rudens mėnuo Raseinių rajone tikriausiai neįsivaizduojamas be didžiosios miesto - rudens šventės. Saulėtą rugsėjo 16 d. raseiniškiai ir miesto svečiai sugužėjo į pagrindinę miesto aikštę ne tik gerai praleisti laiką, pasiklausyti koncertų, bet ir paklegėti, pasmalsauti po bendruomenių kiemelius, įsigyti kažką skanaus ar įdomaus iš mugės, pasidžiaugti, pasveikinti „Gražinkime savo aplinką“ ir „Metų ūkis“ konkursų nugalėtojų.... 

Sugįžti į bet kurią šventę padeda užfiksuotos akimirkos. Mūsų rajono informacijos rėmėjai, parteneriai dirbo iš peties įamžindami RUDENS BENRYSTĖS SODĄ ir padovanodami daug įsimintinų akimirkų. Pamatykite jas.

plačiau
 
KVIETIMAS

Paskelbta 2017 09 20

Raseinių rajono kultūros centre renkamas naujas kolektyvas – „Meninių akcijų grupė“.
Jei norite dalyvauti  šiuolaikinio meno projektuose – nuo modernaus meno iki avangardinio performanso, kviečiame jungtis prie grupės.
Nėra jokių apribojimų, ar reikalavimų, galimos visos dalyvavimo formos.
Grupei gali priklausyti ir žmonės  iš kitų miestų, skirtingiems projektams įgyvendinti bus
suburiama atskira komanda.

Prašome registruotis iki spalio 30-os dienos.

Grupės vadovas – Arūnas Kazlauskas, tel. 868224218, el.p. idejuupe@gmail.com

 
 
Sudalyvauta respublikiniame projekte

Paskelbta 2017 09 16

Rugsėjo 11-13 d. Marijampolės kultūros centre vyko didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės - Lietuvos kultūros centrų asociacijos respublikinis projektas „Šalies kultūros centrų konkurencingumo didinimas. Kultūros politikos iššūkiai ir lūkesčiai", kuriame dalyvavo Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė.

Projekto metu visų šalies kultūros centrų atstovai diskutavo apie šalies kultūros centrų paslaugų konkurencingumo didinimą, šiandienos kultūros politikos iššūkius ir lūkesčius.

plačiau
 
KVIETIMAS

Paskelbta 2017 09 13

Ieškote kur būtų galima sutikti bendraminčių, tobulėti, kurti, realizuoti save?

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai pradėdami naująjį kūrybinį sezoną maloniai KVIEČIA Jus aktyviai įsitraukti į kultūrinę veiklą ir įprasminti savo laisvalaikį.

plačiau
 
Kviečiame šokti kartu su visa Lietuva!

2017 09 08

Artėja smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“ prie kurios, jau ne pirmą kartą, energingai prisijungia  betygališkiai. 

Rugsėjo 15 d. 18 val. jie kviečia viso Raseinių rajono gyventojus palaikyti šią idėją - atvykti į Betygalą ir kartu smagiai sušokti Blezdingėlę, Buva dūda Vilniuj, Dirižablį, Dustar‘s, Gyvaterį, Kadagį, Krokoviaką, Letuką, Polką biedną, Polką dripsiuką, Suktinį, Šėriau, šėriau sau žirgelį, Šeštinį, Trijų velnių valsą, Trumpakojį. 

Nemokantys bus pamokyti ir drąsiai įsilies į šokančiųjų ratą.

plačiau
 
Didžioji Raseinių rudens šventė bus pilna įvairios veiklos

Paskelbta 2017 09 07

Rudens šventė Raseiniuose vyksta jau daug metų. Renginys buvo vadinamas įvairiai, tačiau šiemet buvo apsispręsta  išsaugoti praėjusios šventės pavadinimą RUDENS BENDRYSTĖS SODAS. 

Šiemet, rugsėjo 15 - 16 d., šventės dalyviai galės ne tik aplankyti tradicinę mugę, seniūnijų, miesto ir kaimo bendruomenių, įvairių organizacijų kiemelius, bet ir dalyvauti mėgėjiškose orientacinėse dviračių varžybose, Raseinių krašto istorijos muziejaus kūrybos saloje "Gyvybės medis", meninėje akcijoje "Ištirpstantis reljefas", šokių grupės JAZZ HOUSE TEAM - Lindyhop  parodomojoje programoje -  pamokoje.  Automobilių mėgėjai galės apsilankyti Kauno Škoda centro kiemelyje, kuriame bus pristatomi keturi nauji šios firmos automobiliai, užsiregistruoti ir išbandyti  juos, važinėjant Raseinių miesto gatvėmis. Mažųjų laukia edukacinės programos. Šventės naujovė - jaunųjų mokslininkų laboratorija......

ŠVENTĖS PROGRAMA >         

plačiau
 
Praūžė trečiasis Urban Art Raseiniai festivalis. Dėmesio! Skelbiamas konkursas

Paskelbta 2017 09 04

Paskutinis rugpjūčio savaitgalis tiesiog pritrenkė Raseinių publiką renginių gausa. Kiekviena šventė turi auditoriją, kuri nekantriai laukia „savo“ renginių, ir pagrindinis organizatorių uždavinys – pateisinti lūkesčius ir kiekvienais metais pateikti kažką naujo. 

Netradiciniai pamąstymai apie vos prieš kelias dienas praūžusią miesto meno šventę Raseiniuose "Prabylančios miesto erdvės/Urban Art" ir ne tik. Kviečiame paskaityti, net ir nebuvusiems šios, dviejų dienų trukusios, šventės renginiuose.

„Prabylančios miesto erdvės“ organizatoriai žengia pirmąjį žingsnį į post kultūros industrijos sritį. Dėmesio! Skelbiamas geriausios renginio Urban Art Raseiniai recenzijos konkursas.

Geriausios recenzijos autorius bus apdovanotas 50(!) eur premija. Recenzijas prašome siųsti iki rugsėjo 15 d. 

plačiau
 
Didysis "Urban Art" projekto tapybos paveikslas atkeliauja į Raseinių autobusų stotį

Paskelbta 2017 08 23

Padubysio meno centre jau pradėtas kurti didžiulis tapybos darbas (2x4 m, drobė, akrilas), kuris rugpjūčio 26 d., šeštadienį, bus pristatytas projekto Urban Art Raseiniai aukcione.
Jau šio penktadienio, rugpjūčio 25 d., rytą kūrinys atkeliaus į Raseinių autobusų stotį, kur bus galutinai išbaigtas ir parengtas aukcionui.

Darbą kuria tarptautinė profesionalių tapytojų komanda:
Daniel Gromacki (Lenkija)
Rebeka Bruder (Lietuva)
Valentinas Varnas (Lietuva)

plačiau
 
Tyla „išvemta“ laike

Paskelbta 2017 08 23

Rugpjūčio 18 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje buvo atidaryta Raseinių rajono kultūros centro scenografės Renatos Lauraitytės antroji personalinė dailės darbų paroda. Į atidarymą atvykę artimieji, svečiai ir kolegos menininkei negailėjo gražių žodžių ir palinkėjimų ateičiai kūryboje. 

Kai kurie svečiai savo įžvalgas apie parodos atidarymą atsiuntė mums laiške. Kuo ir dalinamės.

plačiau
 
Vyks trečiasis „Prabylančių miesto erdvių“ projektas

Paskelbta 2017 08 11

Rugpjūčio pabaigoje startuos jau trečiasis Raseinių kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“, kitaip dar vadinamas Urban Art Raseiniai. Šie pavadinimai apibūdina pačią projekto esmę – tai yra  įvairiausių šiuolaikinio meno žanrų pristatymas netradicinėse miesto erdvėse.

 

Ar ši trumpalaikė meno injekcija kaip nors pagerins Raseinių kultūrinę savijautą? Į šį klausimą tikriausiai negalėtų atsakyti ir geriausias socialinės antropologijos ekspertas... Gal atsakykime kiekvienas sau, žiūrėdami į dailės kūrinį ar besiklausydami muzikos... Pasaulis yra tik mūsų vidinės būsenos atspindys.

Kviečiame susipažinti su programa ir aktyviai dalyvauti.

plačiau
 
XVI-asis folkloro sambūris „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje

Paskelbta 2017 08 08

Artėjant vasaros pabaigai rugpjūčio 6 d. Radviliškio rajono Baisogalos dvare įvyko folkloro sambūris, kuriame dalyvavo ir Raseinių rajono kultūros centro folklorinis ansamblis „Degulė“.

plačiau
 
Geriausiųjų dešimtuke - Astrėja Vaitkevičiūtė

Paskelbta 2017 07 31

Valstybės atkūrimo 100-metį pasitinkant, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija organizavo vaikų piešinių konkursą „Mano Lietuva“. Buvo gauta beveik 700 piešinių iš visos Lietuvos ir keli iš užsienio. Šiame konkurse dalyvavo ir Raseinių kultūros centro dailės studijos mokiniai su savo piešiniais.

Sėkmė nusišypsojo septynmetei Astrėjai Vaitkevičiūtei. Ji savo amžiaus grupėje pateko į geriausiųjų dešimtuką. 

plačiau
 
Pirmasis muzikinės dramos kūrimo etapas

Paskelbta 2017 07 31

Pavasarį patvirtintas Raseinių rajono Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio renginių planas.  Ši programa apima ne tik 2018-uosius metus, kada vyks pagrindiniai šventės paminėjimo renginiai, tęstiniai  projektai bus įgyvendinami iki 2020-ųjų metų pabaigos.

Raseinių rajono kultūros centras taip pat pat pristatė ambicingą renginių, skirtų šiai datai, planą. Vienas iš tokių kultūrinių įvykių, ko gero pirmą kartą įgyvendinamas mūsų rajone – šiuolaikinės muzikinės dramos lietuvių mitologijos tema sukūrimas. 

plačiau
 
Renatos Lauraitytės kūrybos darbų parodos atidarymas

Paskelbta 2017 07 26

Neišsenkantį kūrybos potencialą turinti mūsų scenografė Renata Lauraitytė subtiliomis, originaliomis, netikėtomis, drąsiomis idėjomis, neatsiejamą indėlį įneša į Raseinių kultūros centro renginių sėkmę. Tačiau meniškos sielos žmogus ir laisvalaikiu yra nepaleidžiamas kūrybinių minčių, kurios  taip pat materializuojasi. 

Rugpjūčio 18 d. 17 val. vyks menininkės Renatos Lauraitytės kūrybos darbų parodos atidarymas Raseinių krašto istorijos muziejuje. Maloniai kviečiame.

plačiau
 
Kiekvieną ketvirtadienį Maironio parke skambės "Lietuva brangi"

Paskelbta 2017 07 25

Laukiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio ir minint mūsų krašto poeto, tautos laisvės šauklio, Maironio 155-ąsias gimimo metines, nuo rugpjūčio 3 d. Raseinių miesto Maironio parke prasidės akcija – kiekvieną ketvirtadienį iki spalio 5 d. prie Maironio paminklo 19 val. 18 min. gyvai bus giedamas kūrinys  „Lietuva brangi".

Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija" kviečia Raseinių krašto žmones aktyviai prisidėti prie šios idėjos ir kartu giedoti antruoju tautos himnu tituluojamą „Lietuva brangi“, sukurtą pagal Maironio žodžius. 

plačiau
 
Nuskambėjo didžioji Sujainių vasaros šventė

Paskelbta 2017 07 13

Liepos 9 d. vyko V-oji Respublikinė šlagerių šventė "Skinsiu radoną rožę" prie Sujainių tvenkinio. 

Nuotraukomis, renginio video reportažu ir koncerto video medžiaga dalinasi mūsų informacijos rėmėjai.

plačiau
 
Molavėnuose, liepos 6-ąją, nuaidėjo du himnai

Paskelbta 2017 07 11

Raseinių krašto žmonės ir svečiai, neįbauginti tą dieną siautėjusio lietaus, gausiai rinkosi į Molavėnų piliaklanių kompleksą švęsti Valstybės dienos, didžiuotis savo šlovinga istorija. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, kuris vienu metu, vienu balsu skambėjo visame pasaulyje mūsų tėvynainių lūpose, o šiemet, minint piliakalnių metus, ir nuo šimto Lietuvos piliakalnių.

plačiau
 
Baidarių lenktynės

Paskelbta 2017 06 28

Suburkite komandą ir registruokitės

iki rugpjūčio 15 d.

RASEINIŲ MERO TAUREI LAIMĖTI.

 

plačiau
 
Pirmasis SLAM poezijos turnyras Raseiniuose

Paskelbta 2017 06 28

Šių metų projekto „Prabylančios miesto erdvės“, dar kitaip vadinamo „Urban Art Raseiniai“ programa pagal tradiciją vėl pasiūlys keletą naujų kultūrinių įvykių.

Rugpjūčio 25-osios vėlyvą popietę įvyks pirmosios Raseinių istorijoje slam poezijos varžybos. 

Registracija el. pašto adresu idejuupe@gmail.com iki rugpjūčio 15 d.
Anksčiau užsiregistravusieji turės privilegijų.

plačiau
 
Mišrus choras „Šatrija" vyko į vaizdingąjį Seredžių

Paskelbta 2017 06 26

Birželio 24 d. Seredžiuje įvyko Stasio Šimkaus chorų festivalis „Kur bakūžė samanota...“. Raseinių kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ vyko į renginį pasipuošę tautiniais rūbais, išmokę festivalio dainų repertuarą, nepamiršdami vežtis su savimi gerą nuotaiką ir nuoširdžias šypsenas.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis