Naujienos
Aštuntą kartą Kalnujuose nuvilnijo šventė „Vasara žolynų žieduose“

Paskelbta 2019 08 22

Aštuntą kartą Kalnujuose nuvilnijo šventė „Vasara žolynų žieduose“. Renginys vyko trimis etapais. Pirmoji renginio dalis prasidėjo sportinėmis varžybomis atnaujintoje viešojoje erdvėje. Antroje renginio dalyje vyko Raseinių rajono kultūros centro Kalnujuose atnaujintų patalpų atidarymas. Klebonas V.Paukštis pašventino atnaujintas patalpas ir viešąją erdvę, palinkėjo visose veiklose vienyti ir telkti vietos bendruomenę. Trečia renginio dalis vyko kaimo bendruomenės „Kalnujai“ kiemelyje.

plačiau
 
Girkalnio liaudiškos muzikos kaimo kapela „Gojus“ koncertavo Verėduvoje

Paskelbta 2019 08 21

Rugpjūčio 17 d. RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kaimo kapela „Gojus“ koncertavo  gražioje Verėduvos tradicinėje vasaros šventėje. Dėkojame Verėduvos kaimo bendruomenės nariams už pakvietimą ir šiltą priėmimą.

plačiau
 
Kalnujiškiai Šaukote

Paskelbta 2019 08 20

Liepos 10 dieną Raseinių rajono kultūros centro Kalnujuose kaimo kapela „Kalnuja“ koncertavo  gražioje miestelio šventėje „Šaukotui – 520“. Tai labai spalvinga, prasminga miestelio šventė iš kurios parsivežėme neišdildomus įspūdžius.

 

plačiau
 
Liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ svečiavosi šventėje „Žolinės vainikas“ Šeduvoje

Paskelbta 2019 08 19

Rugpjūčio 15 d. RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ svečiavosi respublikinėje liaudiškos muzikos šventėje „Žolinės vainikas“, Šeduvoje. Gražiausiai tvarkomų sodybų savininkų apdovanojimai, kapelų pasirodymai, ponios Apolionijos Zizirskienės pasipasakojimai. Vakaro šokiams koncertavo grupė iš Šiaulių „Kitava". Publika negailėjo atlikėjams aplodismentų  bei noriai dainavo kartu. Tai dar viena išvyka papildanti mūsų prasmingų, turiningų išvykų krepšelį. Kas neatėjo, tas nepamatė...

plačiau
 
Žolinės Gabšiuose

Paskelbta 2019 08 17

Žolinių Gabšiuose  „Neskubėk, vasarėle, palikti mus ir kvepiančius žiedus" akimirkos.

plačiau
 
Žaiginio dainų ir šokių kolektyvo „Sandrava“ vyrų ansamblio išvyka

Paskelbta 2019 08 07

Rugpjūčio 4 d. Žaiginio dainų ir šokių kolektyvo „Sandrava“ vyrų ansamblis (vad. Saulius Beniulis) dalyvavo Katauskių kaimo bendruomenės šventėje „Kas nuo seno brangu ir šiandieną svarbu“.

 

 

plačiau
 
Viduklės koldūnų šventėje 2019

Paskelbta 2019 08 06

RRKC Nemakščiuose moterų šokių kolektyvo šokėjos (vad. Ž. Lembutienė, L. Andrulienė) liepos 20 d. šoko Viduklės Koldūnų šventėje.

plačiau
 
Nemakščių duetai šventėje „Mūsų namai - Nemakščiai“

Paskelbta 2019 08 06

Rugpjūčio 3 d. RRKC Nemakščiuose Barboros ir Andriaus, Eligijos ir Remigijaus duetai (vad. Remigijus Laugalis) koncertavo Nemakščių bendruomenės santalkos šventėje „Mūsų namai -  Nemakščiai“.

 

 

plačiau
 
Kalnujiškių išvyka į Stulgius

Paskelbta 2019 08 01

Liepos 28 d. Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ koncertavo Šv. Onos atlaidų šventėje Stulgiuose. Yra toks gražus posakis „Šv. Ona – duonos ir vasaros ponia“. Tai tradicinė kaimo šventė prasidedanti Šv. Mišiomis. Pabuvojome edukacinėje duonos kepimo kelionėje. Tai dar viena išvyka papildanti mūsų prasmingų, turiningų išvykų krepšelį.

 

 

plačiau
 
Sirpsto šventė Pašaltuonyje

Paskelbta 2019 07 30

Liepos 27 dieną Pašaltuonyje buvo švenčiama tradicinė Sirpsto šventė. Sirpstas – tai derliaus prinokimo, subrendimo ir pagerbimo šventė, kurią švęsdavo senovės lietuviai. Organizatoriai labai džiaugiasi žmonių gausa renginyje. Visą dieną šurmuliavo bendruomenės namų kiemas ir sporto aikštynas. 19 val. prasidėjo vakarinė šventės dalis – iškilmingas atidarymas, saviveiklos kolektyvų pasirodymas, apdovanojimai ir grupės „Trivašis“ koncertas.

plačiau
 
Tradicinė šventė „Kur gimėm, kur augom“ Paliepiuose

Paskelbta 2019 07 22

Liepos 13-osios vakarą Raseinių rajono kultūros centras Paliepiuose sukvietė kraštiečius į tradicinę šventę „Kur gimėm, kur augom“. Visus atvykusius į šventę, su namine duona, pasitiko jaunosios šventės vedėjos Eliza ir Kamilė, kurios ne tik vedė renginį, bet ir žavėjo savo dainomis. Susirinkusieji klausėsi RRKC Paliepiuose moterų vokalinio ansamblio, duetų: Ritos ir Vaidos, Elizos ir Kamilės bei Elizos ir Vaidos atliekamų dainų. Trankia muzika visus nustebino šiai nuostabiai progai susibūrusi senoji kapela su armonikieriumi Jonu Jakaičiu. Savo prisiminimais ir eilėmis dalinosi poetas Alfonsas Vaičiulis. Visi liko sužavėti Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus moterų šokių kolektyvo „Vasarė“ ritmingais šokiais, bei įspūdingais jų kostiumais.

plačiau
 
Susikirtimai - garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklo finalinis koncertas Raseiniuose liepos 22 d.

Paskelbta 2019 07 16

Nuo balandžio mėnesio mūsų mieste vyko Kirtimų kultūros centro organizuojamas projektas „Susikirtimai", kurio metu įvyko kūrybinės akustinių instrumentų, sintezatorių dirbtuvės, garsiniai pasivaikščiojimai ir pokalbiai su jais vedusiais kūrėjais Simonu Nekrošiumi, Vytautu Juozėnu ir Audriumi Šimkūnu. Projektui artėjant į pabaigą, liepos 22 d. Raseinių rajono jaunimo užimtumo centre (anksčiau AJE), Maironio g. 7 įvyks finalinis renginys, kurio metu bendrame koncerte pasirodys visi kūrėjai su savo muzikiniais pasirodymais, performansais. Renginio pradžia 18:00 val. Renginys nemokamas.

 

plačiau
 
Berteškių moterų vokalinis ansamblis „Lelija“ respublikinėje kaimo šventėje Batėgaloje

Paskelbta 2019 07 19

Liepos 12 d. puikiu oru ir gera nuotaika prasidėjo Respublikinė kaimo šventė Batėgaloje „Ant vasaros sparnų“. Be kitų mėgėjų meno kolektyvų Batėgalos kaimo slėnį užliejo ir RRKC Berteškiuose moterų vokalinio ansamblio „Lelija“ (vadovė Jolita Pužaitienė) moterų balsai. Batėgalos universalus daugiafunkcis centras džiaugiasi ir nuoširdžiai dėkoja geranoriškiems, paramą suteikusiems mūsų šventės draugams, rėmėjams, be kurių respublikinė kaimo šventė Batėgaloje „Ant vasaros sparnų“ nebūtų  tokia nuostabi.

plačiau
 
„Tautiškos giesmės“ melodija skambėjo ir Plikiuose

Paskelbta 2019 07 16

Liepos 6-oji Lietuvos Valstybės ir Mindaugo Karūnavimo diena, visų lietuvių širdys plakė vienu ritmu, o lūpose skambėjo „Tautiškos giesmės“ melodija, kurią jungė visas pasaulis. RRKC Plikiuose kvietė visus daryti tai drauge ir kartu 21 val. sugiedoti „Tautišką giesmę“. Ilgai dar tą vakarą niekas nenorėjo eiti namo, dalijosi prisiminimais, dainavo dainas.

 

 

 

 

 

plačiau
 
Vaikų vasara Pašaltuonyje

Paskelbta 2019 07 16

Jau devinti metai Pašaltuonio krašte organizuojama vaikų vasaros stovykla „Šaltuonos vaikai“. Tai įvairiausias veiklas ir įvairaus amžiaus vaikų grupes apjungianti stovykla. Stovyklautojų amžius nuo 3 iki 15 metų. Kiekvienas stovyklą lankantis vaikas turi galimybę pasirinkti savo mėgstamą užsiėmimą, nes visa veikla suskirstyta teminėmis dienomis: kūrybos, sporto, turizmo, kulinarijos, šokių, žaidimų ir kt. Džiaugiamės, kad nežiūrint „kaimų tuštėjimo meto“, savo krašte dar sulaukiame gražaus būrio vaikų, kuriems gera būti drauge, bendrauti, kurti, žaisti. Šios stovyklos organizatoriai yra RRKC Pašaltuonyje ir bendruomenė „Šaltuona“.

plačiau
 
„Nemakščių vyrai“ Juodaičių bendruomenės vasaros šventėje „Vasaros žiedai“

Paskelbta 2019 07 16

RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela  „Nemakščių vyrai“ (vad. Juozapas Juščius) liepos 13 d. koncertavo, kelių dešimtmečių tradicijas turinčioje, Juodaičių bendruomenės vasaros šventėje „Vasaros žiedai“.  Publika negailėjo aplodismentų atlikėjams ir noriai dainavo kartu. Reginio vedėjai Birutė ir Gintautas kapelos muzikantams palinkėjo kūrybinio polėkio, sėkmingų koncertų ir dar ne kartą sugrįžti į Juodaičius.

 

plačiau
 
Edukacinis užsiėmimas „Piešimas ant akmenėlių" Plikiuose

Paskelbta 2019 07 12

Birželio 11 d. 13 val. RRKC Plikiuose vyko edukacinis užsiėmimas  „Piešimas ant akmenėlių", kurį vedė „Menai  ir monai" dailės dėstytoja Jurga Bulotienė. Visiems užsiėmimas patiko ir suteikė daug teigiamų emocijų. Prieš pradedant darbą reikėjo sugalvoti norą, jį užrašyti ant popieriaus, o paskui  perkelti  savo mintis, svajones ant akmenėlio. Tikėtina, kad sugalvotas noras išsipildys. Dėkojame dailės dėstytojai  ir lauksime norų išsipildymo.

 

plačiau
 
Iškyla „Čia aš gyvenu“, skirta vietovardžių metams atminti

Paskelbta 2019 07 16

Liepos 2 d. Pašešuvio kaimo bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro „Šešuvėlė“ vaikai su mamytėmis keliavo po Žalpių kraštą. Nuvykus į Žalpių kraštotyros muziejų iškylos dalyvius maloniai sutiko jo vadovė Alina Žalandauskienė. Ji papasakojo apie šį kraštą, čia gimusius ir kurį laiką gyvenusius garsius žmones: Je­ro­ni­mą ir Ka­zi­mie­rą Ra­lius bei Jo­ną Ga­ra­le­vi­čių. Po ekskursijos muziejuje visus pakvietė į edukacinę programą „Pamoka tarpukario pradžios mokykloje“.

 

 

 

plačiau
 
Liepos 6- oji Kalnujų kapelai

Paskelbta 2019 07 10

Liepos 6 –oji Kalnujų liaudiškai kapelai „Kalnuja“ pati įspūdingiausia per gyvavimo laiką. Teko didžiulė laimė sudalyvauti net dviejuose įspūdingiausiose šventėse. Viena iš jų Joniškio liaudiškų kapelijų festivalyje „Graja“. Kalnujiškiai  linksmai  įsiliejo į šventišką šurmulį. Prisikimšę pilvus plovo „kad šonai braškėjo“ vakarop atvykome į Pikelių bendruomenės miestelio šventę (Mažeikių r.). Pakoncertavę ir sugiedoję tautinę giesmę, pasistiprinę, jau sutemus pasukome link Raseinių.

plačiau
 
Valstybės diena Raseinių krašte

Paskelbta 2019 07 10

Jau nuo 2005 metų liepos 6 d. Molavėnų piliakalnių komplekse vyksta įvairūs meno projektai. Per tuos metus Molavėnų piliakalnių kompleksą aplankė Kauno valstybinis choras, vadovas Petras Bingelis, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, solistai Evelina Sašenko ir Jeronimas Milius. Eilę metų žiūrovus džiugino režisieriaus, aktoriaus Vytauto Rumšo istorinių spektaklių pastatymai. Šią Valstybės dienos šventę vainikavo Baltijos baleto teatro dramos ir šokio spektaklis Just. Marcinkevičiaus „Mindaugas“, režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis