Naujienos
Liepos 4 dieną vykome į susitikimą su Nacionaline ekspedicija Ariogaloje

Paskelbta 2019 07 08

Liepos 4 dieną vykome į susitikimą su Nacionaline ekspedicija Ariogaloje. Gera ir smagu buvo pabendrauti su nuostabiais žmonėmis. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad „Gynėvės" bendruomenė, Plikių moterų vokalinis ansamblis (vadovas V.Štilpa), „Gynėvės" šokių kolektyvas (vadovė L.Liaskauskienė), Vida Ročkienė (ekspedicijos sutiktuvėms pagamino puikią girą ir sūrį), savo idėjomis, darbais, dainomis prisidėjo, kad šis susitikimas būtų gražesnis ir paliktų daug gerų įspūdžių.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvo išvyka į Kaulakius

Paskelbta 2019 07 08

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ansamblis „Šilo aidai“ birželio 9 d. dalyvavo Respublikinėje liaudies dainininkų, muzikantų, pasakorių, folkloro ansamblių šventėje „Po senolių pastoge 2019“ Kaulakiuose.

plačiau
 
VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENĄ ŠVĘSKIME KARTU

Liepos 6 d. 21.00 val.

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos šventė

Dramos ir šokio spektaklis „Mindaugas“ (pagal Justino Marcinkevičiaus poemą)

Molavėnų piliakalnių komplekse, Nemakščių sen., Raseinių r.

 

Režisierė ir choreografė - Marija Simona Šimulynaitė

 

Autobusas į Molavėnų piliakalnių kompleksą iš Raseinių autobusų stoties išvyksta 20.00 val.

plačiau
 
Šiluviškiai Joninėms susibūrė bendram darbui

Paskelbta 2019 07 04

Joninės Šiluvoje prasidėjo nuo miestelyje gyvenančių Jonų ir Janinų pasveikinimo. Pasikinkę arklį į brikelį vykome į varduvininkų namus bei kvietėme į Joninių šventę. Joninių šventė Šiluvoje vyko popiežiaus Jono Pauliaus II –jo nusileidimo aikštėje. Šventės pagrindinis organizatorius VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“, o RRKC Šiluvoje, seniūnija bei komunalinio ūkio padalinys – partneriai. Visos įstaigos įsipareigojo atlikti tam tikrus darbus.

plačiau
 
Joninių šventė „Lai atsiskleidžia paparčio žiedas“ Girkalnyje

Paskelbta 2019 07 03

Birželio 21 d. Girkalnyje įvyko Janinų, Janių, Jonų pagerbimo šventė „Lai atsiskleidžia paparčio žiedas“. Šventėje koncertavo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka” (vad. Petras Pojavis), Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkcio centro ir Paupio kaimų bendruomenės mišrus ansamblis „Svaja” (vad. Gerda Lapinskaitė), RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vad. Sigita Vaitiekūnienė). Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. Visą vakarą šauniai koncertavo muzikantas Arūnas.

plačiau
 
„Joninės Kaulakiuose“

Paskelbta 2019 07 03

Birželio 21 d. Raseinių rajono Pagojukų seniūnijoje Kaulakių vasaros estradoje įvyko Janinų, Janių, Jonų pagerbimo šventė – „Joninės Kaulakiuose”. Šventėje koncertavo RRKC Ariogaloje liaudiškos muzikos kapela „Šaltinėlis“ (vad. Jonas Urbonas), RRKC Katauskiuose tautinių ir moterų šokių kolektyvai „Atgaiva“ (vad. Laura Balserienė), RRKC Sujainiuose moterų šokių kolektyvas „Banga“ (vad. Laura Balserienė), RRKC Sujainiuose mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ (vad. Ligita Matelienė), RRKC Kaulakiuose mėgėjų meno kolektyvai (vad.Valdas Paulauskas). Skambėjo aidėjo dainos, linksmai sukosi šokėjai.

plačiau
 
Šventė Plikiuose

Paskelbta 2019 07 02

2019 m. birželio 28 - 29 dienomis Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose ir kaimo bendruomenė „Gynėvė" suorganizavo tradicinę kaimo šventę „Vasara 2019“. Ši šventė buvo ypatinga tuo, kad ji buvo švenčiama jau dvidešimtą kartą, o Plikių liaudiškų šokių kolektyvas „Gynėvė“ (vad. Laura Liaskauskienė) minėjo savo kūrybinės veiklos 10 metų jubiliejinę šventę. 

plačiau
 
Žaiginio vyrų ansamblio išvyka į Lenkelius

Paskelbta 2019 07 01

Žaiginio dainų ir šokių kolektyvo „Sandrava“ vyrų ansamblis birželio 29 d. dalyvavo Lenkelių kaimo bendruomenės 15 metų sukakties jubiliejinėje šventėje.

plačiau
 
Lyduvėnų moterų ansamblis Šv. Petro ir Povilo atlaiduose

Paskelbta 2019 06 30

Šv. Petro ir Povilo atlaiduose Lyduvėnuose pasirodė Lyduvėnų moterų ansamblis su daina „Jaunystė".

 

plačiau
 
Tarptautiniame piešinių konkurse - trys diplomantės

Paskelbta 2019 06 28

Panevėžio gamtos mokykla 28 kartą organizavo tarptautinį piešinių konkursą „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“, skatinantį vaikus ir jaunimą pažinti gamtą, ugdytis aplinkosaugines kompetencijas, meninius – kūrybinius gebėjimus. Šiais metais konkursui pristatyti 1768 kūrybiniai darbai iš Lietuvos ir 12 užsienio šalių. Laureatų darbai  buvo eksponuojami Gamtos mokyklos „Žaliojoje galerijoje“. Geriausiai konkurse pasirodė trys dailės studijos mažosios menininkės: Astrėja Vaitkevičiūtė (9 m.), Augustė Bulotaitė (9 m.) ir Ineta Šimkutė (9 m.). Jos už savo kūrinius buvo apdovanotos konkurso „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ laureato diplomais.

plačiau
 
Šiluvos tautinių šokių kolektyvas „Aušrinė“ Pakražančio Joninių šventėje

Paskelbta 2019 06 28

Birželio 24 dieną Pakražančio seniūnijos gyventojai tradiciškai susibūrė į Joninių šventę „Suspindo krištolo rasa laukų žolynai“. Dar prieš šventės pradžią Pakražančio seniūnijos jaunimas susirinko kupoliauti bei pinti vainikus. Šiais metais Joninių šventė prasidėjo ypatingai. Pakražančio Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo minimi ne tik Šv. Jono atlaidai, bet vyko ir Sutvirtinimo sakramentas.

plačiau
 
Nemakščių šokėjos Čekiškėje

Paskelbta 2019 06 28

Nuvilnijo Joninių šventė „Vasara jau nubarstė“ Čekiškėje. Pačioje gražiausioje vasaros šventėje nuotaikingi ir elegantiški RRKC Nemakščiuose šokėjų šokiai sužavėjo ne vieną žiūrovą ir sulaukė gausių plojimų. 

plačiau
 
Užkalnių, Nemakščių, Pašešuvio bendruomenių „Pramogų kiemelis“

Paskelbta 2019 06 27

Joninių šventės metu Molavėnų piliakalnių komplekse renginio dalyviai buvo kviečiami užsukti į „Pramogų kiemelį“. Kultūrinių renginių organizatorės Nemakščiuose Linos Andrulienės suburti Užkalnių, Nemakščių bendruomenės santalkos, Pašešuvio kaimo bendruomenių atstovai lankytojus kvietė nusipinti Joninių vainiką, pasigaminti Joninių žvakę, išmėginti laimę linksmoje balionėlių sprogdinimo rungtyje, nupiešti paparčio žiedą ant vandens bei pasimėgauti kitomis pramogomis.

plačiau
 
Nemakščių mėgėjų meno kolektyvai dalyvavo Joninių šventėje Molavėnuose

Paskelbta 2019 06 27

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas čia - žemėje, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis gijomis įsipina Joninių šventė. Pasitinkant pačią trumpiausią naktį Molavėnų piliakalnių komplekse skambėjo  RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapelos „Nemakščių vyrai“ (vad. J.Juščius) atliekamos dainos. Nemakščių moterų šokių kolektyvo šokėjos (vad. L.Andrulienė, Ž.Lembutienė) ne tik šoko, bet ir dalyvavo šventinėse apeigose.

 

plačiau
 
Joninių šventė Molavėnuose

Paskelbta 2019 06 27

Artėjant birželio 23 d., vis daugiau pasigirsta diskusijų ir klausimų: kur šiemet vyks Joninės? Nors ir Raseinių rajono kultūros centras sulaukia pavienių siūlymų organizuoti šventę Raseinių miesto Maironio parke, tačiau savo priimto sprendimo, kad vasaros saulėgrįžos šventė turi vykti Molavėnų piliakalnių komplekse, nekeitė. Ar Raseinių miesto Maironio parkas, išgrįstas trinkelių takeliais, krepšinio aikštelėmis, aplink zujančiais automobiliais ir apsuptais daugiabučių namais geresnė ir parankesnė vieta švęsti Jonines?... Turbūt geriausiai į šį klausimą atsakė šiemet į Joninių šventę suplūdusi didžiulė tūkstantinė žiūrovų minia iš Raseinių ir aplinkinių rajonų.

plačiau
 
Šiluvos kolektyvų edukacinė-koncertinė išvyka į Platelius

Paskelbta 2019 06 27

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai: vokalinis ansamblis „Harmonija“, vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“, ansamblis „Šilo aidai“ ir bardų duetas birželio 25 d. dalyvavo edukacinėje - koncertinėje išvykoje į Platelius.

plačiau
 
Kultūriniai mainai Kalnujai - Sirutiškis

Paskelbta 2019 06 26

Birželio 22 d. Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. Kęstutis Klikna) koncertavo Kėdainių r. Sirutiškyje. Tai gražūs kultūriniai mainai, nes birželio 23 d. kapela „Pastogė“ koncertavo pas mus kapelų šventėje „Buvo naktys Švento Jono“. Ačiū nenuilstančiam vadovui Henrikui Dociui.

plačiau
 
Kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“ Kalnujuose

Paskelbta 2019 06 26

Nuvilnijo per Lietuvą pati gražiausia vasaros šventė. Joninių metu Kalnujuose vyko jau tapusi tradicine kapelų šventė „Buvo naktys Švento Jono“. Šventė prasidėjo gražiais vedančiųjų Daivos ir Laimos posmais apie vasarą. Pirmieji sceną sudrebino Raudonės kaimo kapela ir jos vadovas Jonas Apolius Grygartas. Šventę pratęsė Kelmės r. Mockaičių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Po liepom“ ir jos vadovė Raimonda Pranckevičienė. Renginį įvairino vedančiųjų linksmi pašmaikštavimai, sakmė apie Šatrijos kalną ir kt. Koncertavo Kėdainių r. Sirutiškio kaimo kapela „Pastogė“ ir jos vadovas Henrikas Docius. Šventę vainikavo Kalnujų liaudiškos  muzikos kapela „Kalnuja“ ir jų energingas vadovas Kęstutis Klikna.

plačiau
 
Kelionė po Pramedžiavos ir aplinkinius kaimus su sveikinimais Jonams ir Janinoms

Paskelbta 2019 06 26

Visi pramedžiaviškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai prisimena tradicinę mūsų kaimo šventę -Jonines. Keičiasi laikai - mūsų šventė nugarmėjo po eilinėm visą Lietuvą palietusiom problemom: itin sumažėjusiu gyventojų skaičiumi, jaunimo trūkumu ir žmonių senėjimu kaimo vietovėse. Šiais metais nusprendėme visus Jonus ir Janinas pasveikinti nuvykus pas juos į svečius. Birželio 22 -osios rytą pradėjome savo žygį. Mūsų kaimo muzikantai Vidmantas Andriuška ir Romas Jocius derino akordeono ir armonikos balsus, Ražaitėlių kaimo seniūnaitis Rimantas Kleiva paruošė savo žirgą (automobilį), čiupo didelę gėlių puokštę varduvininkams ir visi kartu su Pramedžiavos kaimo bendruomenės pirmininke Lina Jašauskiene išskubėjo pas 15 Janinų ir Jonų.

plačiau
 
Dainos sparnais nuo Dubysos iki Adrijos jūros

Paskelbta 2019 06 25

Kažkada pasilypėję ant aukštų tvorų ar medžių pamatėme, koks platus pasaulis, o mėlyna tėviškės padangė nusidriekia toli toli, gal iki Dubysos, gal iki Baltijos?... Iš savo tėvų išmokome gimtosios kalbos grožio, užaugome dainuodami. Pašaukti muzikos, dainos susibūrėme į ansamblius, chorus. Savo gebėjimus mišrus „Šatrijos“ choras panoro išbandyti dalyvaudamas tarptautiniame klasikinės chorinės muzikos konkurse Kroatijoje, Opatijos kurorte birželio viduryje. Mes – geriausias suaugusiųjų choras, rankose sidabro spalvos prizas ir diplomas. Kelionei lėšų skyrė Raseinių rajono savivaldybės taryba, kiti nuoširdūs choro rėmėjai: AB „Šatrija“, UAB „Danspin“, UAB „Norvelita“, Raseinių kredito unija, UAB „Izora“, UAB „Raseinių statyba“, ŽŪK „Viduklė“, UAB „Raseinių žuvininkystė“, UAB Jozita, Rimantas Bobinas. Didžiąją kelionės išlaidų dalį sudarė asmeninės choristų lėšos.

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis