Naujienos
Šiluvos kolektyvų koncertas Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre

Paskelbta 2019 06 25

Birželio 20 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kolektyvai: ansamblis „Šilo aidai“ ir bardų duetas (vadovas Saulius Beniulis) dalyvavo Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro organizuotoje Joninių šventėje.

 

plačiau
 
Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Aš noriu gyventi tik čia!” Mažosios Viduklės kaimų bendruomenės kiemelyje

Paskelbta 2019 06 21

Gražia ir prasminga tradicija tapusią, dviejų seniūnijų - Nemakščių ir Viduklės - atstovų sueigą po atviru dangumi, šalia tą juodą dieną menančių plieninių geležinkelio bėgių, niekaip nepriskirsi eiliniam renginiui. Tai - istorijos pamoka, kuri byloja skaudžios lietuvio patirties išmintį: atleisk, bet daryk viską, kad tai nebūtų pamiršta ir niekada daugiau nepasikartotų.

plačiau
 
Vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“

Paskelbta 2019 06 21

Gražią penktadienio pavakarę, prie Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose esančiame parkelyje, vyko vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“. Renginys prasidėjo Gedulo ir Vilties dienos minėjimu. Kaimų bendruomenės „Sujainiai“ tarybos narys Pranas Laurinavičius pasidalino informacija apie tą dieną išvežtus į tremtį Sujainių gyventojus. Į šventę atvyko patys artimiausi kaimynai iš Paliepių seniūnijos.

plačiau
 
Apie Raseinių rajono kultūros centro projektus rašo Lietuvos žinių portalai

Paskelbta 2019 06 20

Raseinių rajono kultūros centras bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros taryba įgyvendina įvairius projektus, skirtus supažindinti Raseinių rajono gyventojus su įvairialypėmis ir inovatyviomis kultūrinės veiklos formomis, siekiant formuoti šiuolaikišką Raseinių rajono kultūrinį identitetą.

plačiau
 
Gedulo ir vilties diena paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje

Paskelbta 2019 06 20

Birželio 14-oji paskelbta Gedulo ir vilties diena. Ši diena buvo gražiai paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Paminėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas, kunigas Gintautas Jankauskas. Savo pamoksle jis sakė: „Vienintelė atrama buvo tik tikėjimas ir pasitikėjimas Dievu. Kristus kviečia būti drąsiems ir ryžtingiems, bet kokio blogio akivaizdoje. Tiesa ir gėris visuomet gyvuos.''

plačiau
 
Šiluvos ansamblis „Šilo aidai“ ir Žaiginio vyrų ansamblis šventėje „Pustykim, vyrai, dalgelius“

Paskelbta 2019 06 19

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ansamblis „Šilo aidai“  ir  Žaiginio vyrų ansamblis birželio 16 d. dalyvavo Pirmosios pradalgės šventėje „Pustykim, vyrai, dalgelius“ Žaiginyje.

 

 

plačiau
 
Muzikinis vakaras senjorams

Paskelbta 2019 06 19

Birželio 16 –tą Raseinių rajono Jaunimo užimtumo centro salėje vykusiame muzikiniame senjorų vakare koncertavo ir senjorus linksmino Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. K.Klikna).

plačiau
 
XX respublikinė šventė „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose

Paskelbta 2019 06 17

Atėjus vasarai vis daugiau renginių persikelia į atviras lauko erdves. Toks renginių organizavimo būdas sudaro galimybę ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir susipažinti su gražiomis Raseinių krašto vietomis. Jau antrą kartą Raseinių rajono kultūros centras organizuoja tradicinę, šiemet jau respublikinę liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventę „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose. Šiemet joje panoro dalyvavo, net dvidešimt Raseinių rajono kultūros centro meno kolektyvų, taip pat sulaukėme ir svečių.

plačiau
 
„Nacionaliniai cepelinų gaminimo ypatumai"

Paskelbta 2019 06 17

Puikiausiai praleista sekmadienio popietė su vaikų globos namų auklėtiniais edukacijoje „Nacionaliniai cepelinų gaminimo ypatumai" kaimo turizmo sodybos „Pakalnė" virtuvėje. Gaminome cepelinus pagal tautinio paveldo receptą. Taip kaip tai darė mūsų močiutės – rankomis, ir be jokios pagalbos. Paruošta 140 cepelinų su varške, kepenėlėmis bei mėsa. Šie jaunuoliai dalyvavo visame cepelinų gamybos procese: nuo bulvių skutimo, tešlos, įdarų paruošimo, cepelinų formavimo, virimo ir iki valgymo. Smagiausia ir skaniausia dalis - cepelinų ragavimas.        

plačiau
 
Naktinis žygis partizanų takais Šiluvos apylinkėse

Paskelbta 2019 06 17

Naktinis žygis partizanų takais Šiluvos apylinkėse prasidėjo  birželio 14 dienos vėlyvą vakarą. Žygis, skirtas Jono Žemaičio - Vytauto metams, Šaulių sąjungos 100 - čiui bei Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Kol prisimenami skaudžiausi tautos istoriniai įvykiai, tauta gyvuos… Tai padaryti galime tik žadindami istorinę atminti, pasakodami jaunimui apie nepriklausomybės kovų aukas ir didvyrius. 

plačiau
 
Šiluviškių mėgėjų teatras „Cinkelis“ Kelmės rajone, Liolių bendruomenės Antaninių šventėje

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 15 d. RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis" išvyko pas kaimynus, į Liolių kaimo bendruomenės (Kelmės r.) šventę - Antanines. Susirinkusiems šventės dalyviams parodėme spektaklį E. Untulio „Čerauninkės eksperiments". Liolių bendruomenės žiūrovų neišgąsdino kaitra, jų susirinko pilna salė! Esame dėkingi bendruomenės pirmininkei Dianai Strelkauskienei, Rūtai Palubeckienei už puikų priėmimą ir labai nuoširdžius žiūrovus. Smagu, kai turime tokius kaimynus, su kuriais pasidalinome gerąja patirtimi. 

plačiau
 
Šventėje „Šv. Antano atlaidus pasitinkant“ Stakiuose

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 16 d. Stakiuose vyko šventė „Šv. Antano atlaidus pasitinkant“, kurioje dalyvavo RRKC Nemakščiuose moterų šokių kolektyvas (vad. Lina Andrulienė ir Živilė Lembutienė). Nemakščių šokėjos kartu su Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus moterų ansambliu, Antanams ir visiems šventės dalyviams padovanojo nuotaikingą koncertą. Nuoširdi publika atlikėjams negailėjo aplodismentų ir gražių padėkos žodžių.

plačiau
 
Betygaliečiai minėjo Gedulo ir vilties dieną

Paskelbta 2019 06 17

Birželio 14 d. betygaliečiai kartu su visa Lietuva minėjo Gedulo ir vilties dieną. Prie Tautos kryžiaus skambėjo  Raseinių rajono kultūros centro Betygaloje moterų ansamblio (vad. Vaida Aputytė) dainos apie Lietuvą.  Girdėjome prisiminimus apie tremtį. Savo pamąstymais apie lietuvių tautos kančią ir viltį dalinosi Betygalos seniūnijos seniūnas S.Totilas ir kaimų bendruomenės Betygala pirmininkė G.Račienė.

plačiau
 
Gitaros šventė Betygaloje

Paskelbta 2019 06 17

Gegužės 31 d. Betygaloje vyko tradicinė, jau V -oji kasmetinė Gitaros šventė. Kiek netradiciškai gausų būrį dainininkų ir muzikantų pasitiko gaivus vasaros lietus. Jis irgi norėjo prisidėti prie šventės Betygaloje ir suprasdamas ištroškusios žemės prašymą sąžiningai dirbo savo darbą.

plačiau
 
Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Raseiniuose

Paskelbta 2019 06 17

1941 metų birželio 14 -osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į atšiaurias Sovietų Sąjungos vietas. Genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, vien per pirmuosius okupacijos metus įkalinta, nužudyta ir ištremta apie 23 tūkst. žmonių, o 1940 - 1953 metais - daugiau nei 280 tūkst. žmonių. Visoje šalyje vykstančių minėjimų, renginių metu, prisimenama 1941-ųjų metų birželio 14-oji, kai Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Mūsų mieste minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Joje buvo aukojamos Šv. Mišios už tremtinius, politinius kalinius, Laisvės kovų dalyvius. Vėliau visi susirinkusieji buvo pakviesti bendrai eisenai į Raseinių miesto Nepriklausomybės gynėjų aikštę, kur buvo atidengti du tolygūs 4 m aukščio, skulptoriaus Jono Jagėlos sukurti, vieno modelio paminklai, memorialiniai ženklai, skirti Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarams Jonui Žemaičiui - Vytautui ir Petrui Bartkui - Žadgailai atminti.

plačiau
 
Betygalos ir Paliepių mėgėjų meno kolektyvai romansų vakare „Aš tave mylėsiu" Joniškėlyje

Paskelbta 2019 06 13

Kol Raseinių rajono respublikinėje liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventėje „Po senolių pastoge" skambėjo liaudiški akordai ir šokiai, kiti Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai nesnaudė. Betygalos moterų ansamblis ir Paliepių moterų duetas birželio 9 d. pasiekė Pasvalio rajono Joniškėlį, kur vyko labai jaukus ir šiltas romansų vakaras „Aš tave mylėsiu". Nuostabi Joniškėlio publika apdovanojo mus nesiliaujančiais gausiais aplodismentais. Išgirdome daugybę gražiausių atsiliepimų, sulaukėme gausybės pakvietimų atvykti į kitus Lietuvos kraštus.

plačiau
 
Susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite - Kupčinskiene Šiluvoje

Paskelbta 2019 06 13

Birželio 11 d. RRKC Šiluvoje įvyko šiltas, jaukus ir nepakartojamas susitikimas su romantinių gyvenimiškų istorijų pasakotoja, rašytoja Irena Buivydaite – Kupčinskiene. Susitikimas  prasidėjo smuiko melodijomis, kurias atliko Šiluvos gimnazijos mokinė Emilija. Skaitytojams, kurie pamilo rašytojos romanus, buvo įdomu su ja susitikti, pasiklausyti jos atviravimų, sužinoti kaip gimsta idėjos knygoms. Po pabendravimo prie arbatos puodelio, rašytoją palydėjome į Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, Šiluvos muziejų ir Švč. Mergelės Marijos gimimo baziliką.

plačiau
 
Šventėje „Po senolių pastoge“

Paskelbta 2019 06 11

Pralėkė tradicinė rajoninė šventė „Po senolių pastoge“, kurioje grojo armonikierių ansamblis „Kalnujų armonikieriai“ (vad. K.Klikna) ir liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“(vad. K.Klikna).  Džiaugiamės, kad vyksta tokios  šventės, kuriose atlikėjai save parodo ir į kitus pažiūri. Grįžome puikios nuotaikos. Rengėjams ačiū už nuostabią vasarišką šventę, subūrus į vieną vietą muzikos, dainos, šokio mylėtojus.

plačiau
 
Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“ viešnagė Kijeve

Paskelbta 2019 06 11

Birželio 4 – 8 d. RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis” turėjo gražią progą nuvykti į Kijevą, nuvežti žinią ne tik apie Raseinių kraštą ir jo žmones, bet ir apie Lietuvos dvasinį centrą – Šiluvą. Susipažinome su miesto senamiesčiu, smagiai praleidome vakarą Lietuvos ambasadoje kartu su Kijevo lietuviais ir jiems suvaidinome Edmundo Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments“. Štai ką apie mus rašė Kijevo tautiečiai: „Talentingos ir energija trykštančios šiluviškės sukūrė nuostabiai gerą ir jaukią penktadienio vakaro nuotaiką. Dėkojame Šiluvos mėgėjų teatrui „Cinkelis" už apsilankymą pas Kijevo lietuvius ir už draugystę. Dėkojame Lietuvos ambasadai Ukrainoje  už suteiktą galimybę sutikti svečius erdvioje salėje.“

plačiau
 
Sujainių merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ - Artistiškiausias „Talentų šou 2019“ dalyvis

Paskelbta 2019 06 11

Birželio 1-ąja švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tą dieną, Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvui „Vaivorykštė“ buvo ypatinga, mūsų laukė net du renginukai. Į pirmąjį išskubėjome anksti ryte, dalyvauti Viduklės S.Stanevičiaus gimnazijoje organizuotame „Talentų šou 2019“. Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvui „Vaivorykštė“ suteikta nominacija „Artistiškiausias „Talentų šou 2019“ dalyvis“. 

plačiau
 
ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   sekantis