Naujienos
Pažintinis turas po Žemaitijos sostinę ir Telšių rajoną


Paskelbta 2019 05 06

Atvelykio sekmadienį, balandžio 28 d., vyko Paliepių seniūnijos kaimų bendruomenių pažintinė – edukacinė kelionė „Pažintinis turas po Žemaitijos sostinę ir Telšių rajoną“, kurią organizavo bei kelionės programą kūrė RRKC kultūrinių renginių organizatorė Gervinėje Žaneta Vaištarienė ir Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė.

Ši kelionė, tai antrus metus vyksianti tradicinė išvyka, kurios metu minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Jos metu, kaimų bendruomenių nusipelniusiems asmenims, už įvairius nuopelnus, įteikiame Lietuvos trispalvę. Paliepių seniūnijoje yra 7 bendruomenės, tad į šią kelionę buvo pakviesti 7 kiekvienos bendruomenės atstovai.

Kelionę pradėjome nuo apsilankymo Biržuvėnų dvaro sodyboje, kurioje mus pasitiko nuotaikingas dvaro kolektyvas su vadove Audinga Zaveckaite. Ši dvaro sodyba išskirtinė – mes nuobodžiai nevaikštinėjome ir neapžiūrinėjome architektūros ar ekspozicijų, o... ieškojome lobio! Pasiskirstę į dvi komandas ir atsakinėdami į įvairius klausimus apie Biržuvėnų dvaro sodybos istoriją, keliavome tikslo link – surasti lobį. O surastas lobis – tai Lietuvos valstybės trispalvės, kurias dvaro šeimininkai mus įpareigojo įteikti bendruomenių atstovams ant Šatrijos kalno. Sudėję rastą lobį į skrynią toliau keliavome į Telšius. Telšiuose gidas papasakojo daug įvairių istorijų iš miesto praeities. Buvome maloniai nustebinti miesto mažąja architektūra. Apsilankėme Telšiuose įsikūrusiuose Džiugo sūrio namuose. Čia mus pasitiko puikus kolektyvas, dalyvavome sūrio edukacinėje programoje, sužinojome sūrio gamybos paslaptis bei kaip ir su kuo geriausia jį valgyti. Po patirtų įspūdžių Telšių mieste, su lobių skrynia toliau keliavome ant Šatrijos kalno. Įveikę jo aukštį, užlipę ir pasigėrėję nuostabiais vaizdais, pasisėmę stiprybės ir energijos, atidarėme surastą lobių skrynią, kurioje buvo sudėtos Lietuvos trispalvės. Už įvairius nuopelnus, gerus mažus ir didelius darbus, seniūnė R.Spurgienė kartu su bendruomenių pirmininkais vėliavas įteikė: Dianai Simanavičienei (Dumšiškių kaimo bendruomenė), Nijolei Žukauskienei (Blinstrubiškių kaimo bendruomenė), Sandrai Bardauskaitei (kaimų bendruomenė „Anžiliai“), Rasai ir Vladui Urniežiams (Lakštučių kaimų bendruomenė), Renatai Čekauskienei (VO „Slabada“), Pranui Laurinavičiui (kaimų bendruomenė „Sujainiai“), Laimai ir Juozui Franckevičiams (Gervinės kaimo bendruomenė). Po iškilmingo vėliavų įteikimo visi lydimi geros nuotaikos vykome namo.

 

Ačiū seniūnijai už transportą, už neeilinę edukaciją ir galimybę keliauti kartu.

 

Sakoma, kad mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą... Darykime visi gerus darbus, tyliai, ramiai, bet garsiai ir išdidžiai keiskime savo krašto veidą.

 

Teksto autorė:

RRKC Gervinėje kultūrinių renginių organizatorė Žaneta Vaištarienė

Teksto nuotraukos J. Garliauskienės, P. Laurinavičiaus