Naujienos
Raseinių rajono liaudiškų šokių kolektyvų peržiūra Ariogalos kultūros namuose


Paskelbta 2018 03 27

Kovo 25 d. Ariogalos kultūros namuose vyko Raseinių rajono liaudiškų šokių kolektyvų peržiūra.

Prasidėjo respublikos šokių kolektyvų pirmosios atrankos į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, kuri įvyks šių metų vasarą Vilniuje. Pati pradžia bus Kaune, birželio 30 d., kur ir pradėtos rengti 1924 m. pirmosios Lietuvos dainų šventės. O jau liepos 1-ają šventė persikels į Vilnių kur įvairiausių žanrų pasirodymai vyks iki pat Liepos 6-osios. Liepos 5 d., šokių dienos, paruoštą repertuarą pristatė Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gynėvė“ ( vad. Laura Liaskauskienė) ir Ariogalos gimnazijos jaunuolių šokių grupė „Mozaika“ (vad. Marytė Kvietkuvienė).

 

Peržiūros metu įvairių žanrų komisijos stebėjo ir vertino meno mėgėjų pasiruošimo lygį, taisė padarytas klaidas, siūlė jas patiems vadovams taisyti ir sprendė, ar verta vieną ar kitą meno kolektyvą kviesti į šventę. Norima, kad atlikimo lygis būtų geras, kad dainos, muzika skambėtų be priekaištų, šokiai būtų išraiškingi ir vizualūs, kad būtų nepriekaištinga sceninė kultūra, kostiumas ir kt

Šokių dienos koncertas „Saulės rato ritimai“ – tai keturių dalių visų amžiaus šokių grupių meniniai dialogai, perteikiantys tautinių simbolių prasmes, gamtos gyvasties išraišką, kasdienio darbo ir sakralinių švenčių išsidėstymą metų rate, jaunystės šėlsmą ir visų po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių artumo jausmą. Aštuonių tūkstančių šventės dalyvių finalinė kompozicija vizualizuos tautos atsparumą, gyvybingumą, norą eiti pažangos ir atsinaujinimo keliu, įveikti kasdienius iššūkius kartu. Eiti į šviesą visiems kaip šeima… vardan tos Lietuvos.

Šokių kolektyvai ,,Gynėvė“ ir ,,Mozaika“ pristatė Šokių dienos  „Saulės rato ritimai“ II dalies ,,Duona balta kaip saulė“ programą.

Komisija, kurią sudarė meno vadovė Laimutė Kisielienė, koordinatorė, vyriausioji baletmeisterė (LNKC Choreografijos poskyrio vadovė) Živilė Adomaitienė, baletmeisteris Donatas Šiniauskas kolektyvų pasirengimo lygį įvertino puikiai ir padovanojo daug gražių žodžių už pastangas bei šilumą, nuostabią nuotaiką ir šypsenas, kuri tą dieną tiesiog spinduliavo dalyvių veiduose.

 

Teksto autorė:

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno ,,Gynėvė“ kolektyvo vadovė Laura Liaskauskienė

Teksto nuotraukos Renatos Aleksiejienės