Naujienos » Piešinių konkursas „Apšerkšniję mūsų žiemos“

 

RESPUBLIKINIO VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ PIEŠINIŲ KONKURSO LAUREATAI

 

          Gruodžio pabaigoje Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinius pasiekė džiugi žinia. Sužinojome, kad Trečiajame respublikiniame vaikų ir moksleivių piešinių konkurse „Apšerkšniję mūsų žiemos“ net trys dailės studijos mokiniai bus apdovanoti diplomais ir prizais už puikius savo piešinius. Šiame konkurse dalyvavo jaunieji piešėjai iš Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių, Ukmergės, Utenos, Vievio, Lazdijų, Panevėžio, Rokiškio, Alytaus, Kaltinėnų, Šilalės, Švenčionėlių, Domeikavos, Raseinių.

         Buvo paskelbtos trys šio konkurso temos: Lietuvos gamtos grožis žiemą, gamtos vaizdavimas; eilėraščių, pasakų ir knygų apie žiemą iliustravimas; etninių Kalėdų, Trijų karalių šventės ir jų simboliai. Konkurso tikslai ir uždaviniai- skatinti vaikus daugiau domėtis mūsų tautos etninėmis tradicijomis, Kalėdų šventinio laikotarpio papročiais; padėti vaikams dažniau pažvelgti į gamtos grožį žiemą; paskatinti mokinius daugiau skaityti pasakų, lietuvių ir užsienio autorių eilėraščių, istorijų, pasakojimų, kurių pagrindinė tema- žiema; suteikti vaikams progą išreikšti savo įspūdžius piešiant, tapant, kuriant koliažus ar kita.

       Mokinių piešinius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė profesionalūs dailininkai, Vilniaus dailės akademijos dėstytojai, dailės mokytojai – metodininkai, bibliotekininkai.

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos trys  laureatai:

4-6 m. amžiaus grupėje II vietą laimėjo Žemyna Bulotaitė už piešinį „Sniego karalienė“.

7-9 m. amžiaus grupėje III vietą laimėjo Gabrielė Paulauskytė už piešinį „Apsnigę medžiai“.

10-12 m. amžiaus grupėje I vietą laimėjo Justinas Mižutavičius už piešinį „Šalta žiema“.

Sausio 6 d. vykome į Vilnių , kur VCUP renginių ir pramogų centre vyko trečiojo respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių  konkurso „Apšerkšniję mūsų žiemos“ laureatų apdovanojimo šventė. Susirinkusiuosius linksmino menų studijos „Linksmos spalvos“ trijų karalių personažai , gitara grojo Roman Gorodeckij. Renginio metu dalyviai galėjo pasidaryti karaliaus karūnas ir pasipuošti jomis.

               Aplankę Vilniaus kalėdinę eglę , pasidairę po sostinę,  atsiėmę diplomus ir prizus linksmi grįžome namo.

Esame dėkingi Raseinių rajono kultūros centro administracijai už suteiktą galimybę nuvykti į Vilnių ir sudalyvauti jaunųjų dailininkų pagerbimo šventėje.

 

Raseinių kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Paskelbta 2016 sausio mėn.