Raseiniuose
Užgavėnės/2018

 


Linksmiausia Žiemos šventė Užgavėnės vėl sutraukė didelę minią žmonių į Raseinių rajono kultūros centro kiemelį, kuriame sunku pajusti autentišką šios senos, tradicinės šventės dvasią, tačiau tam tikros apeigos: blynų valgymas, persirengėlių dūkimas, Užgavėnių dainos, Morės deginimas leidžia nors truputėlį prisiliesti prie šių tradicijų. Mūsų visuomenė myli savo kolektyvus, yra pripratę sutikti šventes sėsliai, šalia savo namų,  kartu su šeimomis, todėl  šventės organizatoriai (RRKC darbuotojai) siekia, kad mūsų bendruomenė jaustųsi saugiai, patogiai, gerbtų ir didžiuotųsi mėgėjų menu, kurį puoselėja pačių žiūrovų artimieji, giminaičiai, draugai ir bičiuliai. 

 

 

plačiau
 
Minėjome Lietuvos laisvės gynėjų dieną/2018

 


1991 m. sausio 13 d. įsirašė į Lietuvos istoriją, kuri kiekvienais metais bus nepamirštama, minima, suburianti ir priverčianti mus bent trumpam stabtelti mintyse pergalvojant koks trapus žmogaus gyvenimas ir trapi Tėvynės laisvė.

Dar kartą į 2018 m. sausio 13 d. minėjimo akimirkas visus grąžina mūsų informacijos rėmėjų užfiksuotos akimirkos. Pažiūrėkime.

plačiau
 
Su eglės įžiebimu prasidėjo didžiųjų švenčių laukimas/2017

 


Gruodžio 8 d. vakarą Raseinių mieste vyravo šventinė nuotaika. Gausiai susirinkę miestelėnai į Žemaičio aikštę laukė įžiebiant kalėdinės miesto eglės. Teatralizuota vakaro programa sukurta energingų mūsų krašto atlikėjų, kiekvieną atėjusį, užbūrė didžiųjų metų švenčių laukimo nuotaika. Vakaro vedantieji - angelai, nepabūgę nusileisti iš dangaus į žemę nenuobodžiavo ir neleido nuobodžiauti susirinkusiems. Pirmą kartą šiais metais Raseinių rajono kultūros centro siena atgijusi kalėdiniais vaizdais traukė didelių ir mažų praeivių dėmesį, kurie bus rodomi visą gruodžio mėn.

plačiau
 
Sakralinės muzikos mėgėjus sukvietė "Giesmių giesmelė" koncertas/2017

Spalio 15 d. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje vyko koncertas "Giesmių giemelė" skritas Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600-osioms metinėms paminėti. Sakralinės muzikos festivalis prasidėjo šv. Mišiomis, kuriose giedojo Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras "Šatrija" (vad. Gražvydas Jegnoras). Vėliau  bazilikos skliautai prisipildė Raseinių krašto meno kolektyvų balsais, įvairiausiais instrumentų garsais.

plačiau
 
Pasandravyje vyko chorinės muzikos festivalis „Dainuojam Maironiui“/2017

Spalio 7 d., Pasandravyje, Raseinių r., įvyko VIII-asis chorinės muzikos festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir poeto, tautos laisvės šauklio Maironio 155-osioms gimimo metinėms paminėti.

Neišgąsdinti rudenėjančios žvarbos festivalio dalyviai ir žiūrovai susirinko į renginį po atviru dangumi, kuris pirmą kartą buvo pradėtas kiek netradiciškai – meninėmis interpretacijomis Maironio tėviškėje – Bernotuose, o Pasandravyje tarp rudens nuspalvintų aukštų klevų suskambo daugiau nei 200 choristų balsų. Stiprūs septyni chorai iš visos Lietuvos pritariant styginiam kvartetui „Musica Libera“ (Klaipėda), klausytojams dovanojo profesionaliai atliekamą chorinę muziką, tikriausiai sugraudinusį patį Maironį, kaip ženklą atsiuntusiam lietų koncerto metu.

plačiau
 
Akimirkos iš RUDENS BENDRYSTĖS SODO šventės/2017

Pirmasis rudens mėnuo Raseinių rajone tikriausiai neįsivaizduojamas be didžiosios miesto - rudens šventės. Saulėtą rugsėjo 16 d. raseiniškiai ir miesto svečiai sugužėjo į pagrindinę miesto aikštę ne tik gerai praleisti laiką, pasiklausyti koncertų, bet ir paklegėti, pasmalsauti po bendruomenių kiemelius, įsigyti kažką skanaus ar įdomaus iš mugės, pasidžiaugti, pasveikinti „Gražinkime savo aplinką“ ir „Metų ūkis“ konkursų nugalėtojų.... 

Sugįžti į bet kurią šventę padeda užfiksuotos akimirkos. Mūsų rajono informacijos rėmėjai, parteneriai dirbo iš peties įamžindami RUDENS BENRYSTĖS SODĄ ir padovanodami daug įsimintinų akimirkų. Pamatykite jas.

plačiau
 
Praūžė trečiasis Urban Art Raseiniai festivalis/2017

Paskutinis rugpjūčio savaitgalis tiesiog pritrenkė Raseinių publiką renginių gausa. Kiekviena šventė turi auditoriją, kuri nekantriai laukia „savo“ renginių, ir pagrindinis organizatorių uždavinys – pateisinti lūkesčius ir kiekvienais metais pateikti kažką naujo. 

plačiau
 
Molavėnuose, liepos 6-ąją, nuaidėjo du himnai/2017

Raseinių krašto žmonės ir svečiai, neįbauginti tą dieną siautėjusio lietaus, gausiai rinkosi į Molavėnų piliaklanių kompleksą švęsti Valstybės dienos, didžiuotis savo šlovinga istorija. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, kuris vienu metu, vienu balsu skambėjo visame pasaulyje mūsų tėvynainių lūpose, o šiemet, minint piliakalnių metus, ir nuo šimto Lietuvos piliakalnių.

plačiau
 
Joninių laužai degė Molavėnų piliakalnių komplekse/2017

Vasarą, kai gamta būna pačiame savo jėgų žydėjime, švenčiame gražiausią, paslaptingiausią vasarvidžio šventę. Praėjusį penktadienį, birželio 23 d., Raseinių krašto žmonės ir svečiai pirmą kartą turėjo ypatingą progą Jonines švęsti tikros gamtos apsuptyje, viename iš įspūdingiausių Raseinių rajono turtų - Molavėnų piliakalnių komplekse, Nemakščių seniūnijoje.

plačiau
 
„Mylėk savo artimą“ – pjesė pasiekusi žiūrovų širdis/2017

Birželio 14 d. vakarą Raseinių rajono kultūros centre įvyko spektaklio "Mylėk savo artimą" premjera.

Talentingiems Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ aktoriams puikiai pavyko perkelti žiūrovus į liūdną praeitį, pajausti ore tvyrančią baimę ir skausmą. Visos kūrybinės grupės nuoširdus darbas bei subtilios, originalios scenografės Renatos Lauraitytės idėjos įnešė neatsiejamą indėlį į spektaklio sėkmę. 

Nuo ašarų spindinčios žiūrovų akys, tylūs susižavėjimo šnabždesiai ir ilgai netilusios ovacijos – įrodymas, kad pagrindinė spektaklio idėja buvo perduota ir palietė kiekvieną, tą vakarą buvusį salėje.

plačiau
 
Tradicinė šventė „Po senolių pastoge“ vyko Kaulakiuose/2017

Birželio 11 d.  šventė „Po senolių pastoge“ vyko  pirmą kartą po atviru dangumi. Šventėje dalyvavo apie 250 atlikėjų. Džiugu, kad Raseinių krašte yra tiek daug žmonių, mylinčių ir puoselėjančių dainą, šokį, muziką. Ši šventė, tai ne tik galimybė žiūrovams išvysti viso Raseinių rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymus, bet ir patiems atlikėjams susitikti, pabendrauti, pasibūti bendrystės apsuptyje. Esame gražus, dainingas kraštas, todėl svarbu tai suvokti ir šią vertybę saugoti bei puoselėti.

plačiau
 
Ugionių festivalis prasidėjo mažojoje Šveicarijoje/2017

Vasarišką, birželio 4 d., sekmadienį Ugionių menų festivalis trečią kartą sukvietė turiningo laisvalaikio gurmanus į Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Į Ugionių atlaidus XX a. pradžioje susirinkdavo nuo penkių iki dešimties tūkstančių maldininkų. Pakelėje nusidriekusios automobilių eilės rodė, kad ypatinga, šventa vieta, priėmusi ir meninius projektus pamažu atgyja ir vėl jaukinasi savo lankytojus.

plačiau
 
XV Respublikinis šokių festivalis „Pusiaukelė 2017“

Balandžio 1 d. Raseinių rajono kultūros centras atgijo nuo jaunimo šurmulio bei skambančios muzikos. Čia vyko XV Respublikinis šokių festivalis „Pusiaukelė 2017“ sukvietęs apie 340 dalyvių.  Šiemet kolektyvų sulaukta iš Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų, Raseinių.

plačiau
 
To dar nebuvo. Įspūdingai paminėta Kovo 11 -oji Betygaloje/2017

Šiais metais Raseinių rajono kultūros centras ryžosi pokyčiams. Startavo tęstinis projektas "Lietuvos valstybės metraštis. Kovo 11-oji". Sėkminga pradžia - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Betygaloje po atviru dangumi. Surengtas šiuolaikinio meno performansas, kuriame į darnią visumą jungėsi įvairūs žanrai – muzika, teatras ir vaizdo menas.

plačiau
 
Akimirkos iš Kovo 11 -osios minėjimų Raseinių krašte/2017

Minint svarbias valstybines datas, kiekvieną kartą turime progą susimąstyti, prisiminti istorinius įvykius, kurių dalis vis dar gyva žmonių atmintyje, ir pabandyti suprasti tai, ko mus moko praeitis. Šiandien esame laisvi, tik ar teisingai suvokdami laisvę, mes teisingai kuriame savo valstybės - laisvos Lietuvos ateitį.

27 - ąjį kartą švęsdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines Raseinių krašto žmonės ir svečiai rinkosi į Raseinių mieste ir kaimuose organizuojamus renginius.

plačiau
 
Ugnies liežuviai pasiglemžė žiemą negrįžtamai/2017

Paskutinę žiemos dieną, vasario 28 - ąją, raseiniškiai rinkosi į kasmetinę Užgavėnių šventę. Raseinių rajono kultūros centro kiemelis buvo pilnas šurmulio, juoko, šposų, persirengėlių išdaigų. 

plačiau
 
Kaip mes šventėme 99-ąjį Lietuvos gimtadienį/2017

Valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji - ypatinga šventė visai Lietuvai. Kiekvienais metais minėdami valstybines šventes, mes prisimename Lietuvos istoriją, apmąstome dabartį ir su kiekvieną dieną ištartais žodžiais, darbais, veiksmais ir mintimis kuriame jos ateitį. 


Raseinių rajono kultūros centro darbuotojai kvietė raseiniškius ir svečius į įvairius 99-ojo Lietuvos valstybės atkūrimo sukakties gimtadienio renginius visame Raseinių rajone

plačiau
 
Sausio 13-osios minėjimas/2017

Įvykę renginiai Raseiniuose minint Lietuvos laisvės gynimo, sausio 13-osios, dieną subūrė ne tik vyresnės kartos raseiniškius, bet ir pačius mažiausiuosius. 

plačiau
 
Raseinių rajono kultūros centro šventinis sveikinimas/2016

Kelios akimirkos iš mūsų renginių.

plačiau
 
Kalėdinė mugė "Pas mus ateina Kalėdos"/2016

Gruodžio 10 -11 d. per du aukštus įsikūrusioje ir dvi dienas šurmuliavusioje mugėje lankytojai galėjo ne tik įsigyti artėjančioms didžiosioms metų šventėms dovanų, dekoracijų, bet ir savo rankomis iš natūralių medž. pasidaryti eglutės žaisliukų, adventinį vainiką ir kitas grožybes.

plačiau
 
1   2   sekantis