RENGINIAI
VIII/2016


 

Daugelis Raseinių miesto gyventojų ir svečių tikriausiai dar prisimena pernykštį „Prabylančių miesto erdvių“ arba kitaip – Urban Art Raseiniai festivalį, kuris vyko paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Ilgai netilo kalbos apie šokiruojantį ansamblio „Musica Libera“ koncertą miesto turguje, pasiplaukiojimą tvenkinyje, skambant pučiamųjų orkestrui ir kitus įvykius.

Raseinių rajono kultūros centras su partneriais tęsia šią gražią tradiciją – paskutinį rugpjūčio savaitgalį netradicines miesto erdves vėl pripildys įvairių meno sričių skambesys.

Menų festivalis prasidės penktadienį, rugpjūčio 26 d. dailininkės Jūratės Rekevičiūtės atviromis kūrybinėmis dirbtuvėmis Raseinių krašto istorijos muziejuje. Beje, šios meninkės parodą muziejuje galima aplankyti jau dabar. Vėliau tą patį vakarą miesto parke skambės afrikos būgnai – muzikantas, atlikėjas Linas Švirinas pakvies visus norinčius įsijungti į afro būgnų ratą.

    Vienas iš šio festivalio siurprizų tikriems šiuolaikinio meno gerbėjams – muzikinės dramos „L‘Innomable“ pagal S.Beckett romaną „Neįvardijamasis“ premjera naujojoje Raseinių autobusų stotyje.

„Niekada nesu buvęs niekur kitur, tik čia, niekas niekada nebuvo manęs iš čia iškrapštęs. Gana dėtis vaiku, kuris, šitiek kartų girdėjęs, kaip buvo rastas po kopūstu, galiausiai ima prisiminti, kuriam daržo kampe tai atsitiko ir kaip jis ten gyveno prieš ateidamas į pasaulį“.

    Tai trumpa ištrauka iš dramos siužeto, šį absurdo spektaklį kūrė nemažas būrys jaunų Lietuvos muzikantų, performansų ir vaizdo meno kūrėjų. S.Beckett romanus skaityti pasiryžta  tikriausiai ne kiekvienas literatūros mėgėjas, taigi kviečiame susipažinti su autoriaus kūryba šios interpretacijos metu.

Nepamiršta ir senoji autobusų stotis – čia vėliau bus parodyta animacinių filmų iš tarptautinio projekto „Tindi rindi“ programa. Ji skirta įvairaus amžiaus žmonėms, tai tiesiog trumpi animaciniai skirtingų šalių autorių filmai apie mūsų gyvenimą.

    Šeštadienio programoje –  pagal tradiciją koncertas Raseinių turguje, vėliau – dailės ir muzikos projektai ir vakaro renginys tvenkinyje prie bažnyčios ir šalia jo. Vakaras prasidės vieša diskusija „Raseinių vizija“, kurią moderuos Arnas Zmitra, vėliau – baidarių lenktynės „Žemaičio taurei“ laimėti (dalyvavimas laisvas, komandą sudaro du skirtingų lyčių atstovai).  Vakaro pabaigoje smagus šokių vakaras su grupe „Fusedmarc“.

Žinoma, tai toli gražu ne visi šventės renginiai, prašome sekti mūsų informaciją. Kaip ir pernai, aktyviausi dalyviai, surinkę daugiausiai antspaudų savo programėlėse, bus apdovanoti vertingais meno kūriniais.

Savaitgalis Raseiniuose kupinas meno ir įspūdžių, kas gali būti geriau?

 

PROGRAMA

 

Rugpjūčio 26 d.

17.00  Dailininkės Jūratės Rekevičiūtės grafikos kūrybinės dirbtuvės, grupės „Geraja prasme“ koncertas 

Raseinių krašto istorijos muziejuje.

18.30  Afro būgnų ratas miesto Maironio parke. Dalyvavimas laisvas.

19.30  Miesto meno dienų atidarymas Raseinių rajono kultūros centro galerijoje.

20.30  Muzikinės dramos „L‘Innomable“ pagal S.Beckett romaną „Neįvardijamasis“ premjera naujojoje autobusų stotyje.

22.00  Animacinių filmų programa senojoje autobusų stotyje.

 

Rugpjūčio 27 d.

09.00  Grupės „Hit Kick“ koncertas Raseinių turguje.

11.00  Dailės ir grafiti kūrybinės dirbtuvės miesto Maironio parke.

15.00  Raseinių meno mokyklos akordeonininkų ansamblio, dainuojamosios poezijos atlikėjų  koncertas Raseinių

           cerkvėje.

18.30  Politikų ir visuomenės atstovų vieša diskusija „Raseinių vizija“ scenoje prie tvenkinio.

20.00  Baidarių lenktynės „Žemaičio taurė“ ir šokių muzikos vakaras  prie tvenkinio šalia bažnyčios. Ypatingi vakaro

           svečiai – grupė „Fusedmarc“.

 

Rugpjūčio 28 d.

11.00 Ekskursija po neatrastas Raseinių miesto vietas su Arnu Zmitra. Ekskursijos dalyviai renkasi

          Nepriklausomybės aikštėje prie laikrodžio.

13.00 Festivalio uždarymas, aktyviausių dalyvių apdovanojimas kultūros centro galerijoje.

 

 

Arūnas Kazlauskas, projekto vadovas